Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Вто Май 07, 2013 7:32 pm

Здравейте колеги,
в тази тема предлагам да разглеждаме всичко около този гений, визионер и уникален инженерен талант. Вихрови тръби, имплозионни смеси и воднобазирани горива, енергийни имплозионни машини и генератори - всичко което този колосален ум, съчетан с работливи ръце и сериозен инат :D е родил на практика - за ужас на тогавашната /а и сегашната/ официална наука.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 08, 2013 6:42 am

Здравейте :-)

Ето няколко снимки на тръби, които направих през последните дни.
Моля колегите, които са на "ти" с измерванията на полетата да кажат мнението си, за да мога да направя необходимите промени при направата на тръбите. Трябва да спомена, че водата, която е на снимките, 5 метра преди това минава през хидрофор, който я изтегля от малко над 10 м от кладенец. (това, че водата е от дълбочина над половин метър, веднага я вкарва в графата - натоварена с отрицателна земна енергия, а предполагам и действието на хидрофора също има своето влияние). Но ето и снимките:
_4210287.JPG
Края е оформен кръгъл, за да може да се присъедини. Иначе профила е капката на Шаубергер
_4210287.JPG (151.61 KiB) Прегледано 45561 пъти

А ето я и от обратната страна.
_4210284.JPG
Изход. Целия профил е с такова сечение.
_4210284.JPG (143.48 KiB) Прегледано 45561 пъти

Това е водата от нея:
1_4270347.jpg
вода 1
1_4270347.jpg (735.27 KiB) Прегледано 45561 пъти

Форума не ми дава да продължа със снимките, така че ще продължа с нов пост.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 08, 2013 6:51 am

Заедно с тази:
_4300386.JPG
вода 2
_4300386.JPG (277.21 KiB) Прегледано 45561 пъти

образуваха това:
1_4300389.jpg
готов възел
1_4300389.jpg (123.67 KiB) Прегледано 45561 пъти

...и водата от тях:
1_4300386.jpg
вода 3
1_4300386.jpg (277.74 KiB) Прегледано 45561 пъти

Ще продължа по-късно, че времето ме натисна. :-)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 08, 2013 9:57 am

Както сигурно сте забелязали - последната снимка от предния пост съм я объркал и е същата от по-нагоре. Ето я и тази, която трябваше да е там:
1_5020400.jpg
вода 3
1_5020400.jpg (925.81 KiB) Прегледано 45553 пъти

А това е крайния резултат ;)
_5040425.jpg
душ 1
_5040425.jpg (322.01 KiB) Прегледано 45553 пъти


Продължавам с друга тръба. Тя е вече в моята баня.
1_4280362.jpg
тръба 1м ф18
1_4280362.jpg (563.54 KiB) Прегледано 45553 пъти


И водата от нея:
Забравих, че мога да прикачам само 3 файла в пост...
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 08, 2013 10:03 am

...И водата от нея:
_5020400.jpg
вода 4
_5020400.jpg (306.79 KiB) Прегледано 45553 пъти


*******************************************
За тръбите - това е засега. Водата от душовете определено е много различна отпреди и помага. Физически това, което веднага се набива на очи е, че кожата се хидратира много бързо - пръстите стават на "гъбички" за минути. Другото е чудесно отпускане и други неща :D

*******************************************
Познавам вече работата на хората, които са писали в предишните форуми. Свалям ви шапка за направеното досега! :P
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Сря Май 08, 2013 10:15 pm

Поздравления за труда! Доста силно заредена излиза водата след тръбата! Браво! Това, което мога да ти предложа в момента е да сложиш от изкривените пластини дето Кадуцеус говореше за тях в градинския маркуч дето се слагат, за да може да се завърти и вътре в тръбата водата. Понеже си легнах вчера в 2 и вече едвам гледам, че и много работа ми се насъбра, та няма да давам конкретна оценка на изхода на тръбата, но е доста силен заряда. Другото което горещо ще ти прпоръчам е да я оставиш една тръба права, защото с тези колена и връщане на посоката със сигурност убиваш скоростта и завъртането на водата, а и в точно такива ъгли оргона си продължава направо по голямата част. Няма да вземе завоя така каткто на нас ни се иска. :lol: Входящата вода нека да влиза отдолу а изходящата нагоре от тръбата. Ако все пак държиш на свивката поне я изолирай с ал. фолио и няколко пласта хартиено тиксо. Успех.
ПП.
Тъй като този месец имам да се боря с хиляди институции правя и разни ремонти в нас, та писането на коментари ще е доста рядко, но ще компенсирам от Юни :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Май 09, 2013 10:28 am

Благодаря ти, Айкроу :)

Когато имаш или който има време, възможност и желание, моля за оценка по каквато и да било система на енергетизацията на изходящата вода. Скаран съм с точните радионични измервания. Досега не съм успял да си намеря "моето" махало. В интерес на истината не ми е и било нужно - не съм правил точни замервания. Това, което чувствам, до момента ми е било достатъчно. ...Но сега - не. :lol:
Трябва да разбера с ваша помощ основните принципи при тръбите и най-действащите варианти. - Влиянието на размер вход - изход; Влиянието на броя витки; Влиянието на бързо или бавно скъсяване на винтовата линия и още ей такива работийки. След като разберем това, може да се мине на следващия етап - у-вата на Виктор.
Давам пак снимки, че горе така съм ги умешал, че и аз не мога да се оправя, а и не излизат като хората за преглед.
1.jpg
1
1.jpg (69.1 KiB) Прегледано 45526 пъти
2.jpg
2
2.jpg (65.32 KiB) Прегледано 45526 пъти
3.jpg
3
3.jpg (64.49 KiB) Прегледано 45526 пъти
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Май 09, 2013 10:30 am

4.jpg
4
4.jpg (70.5 KiB) Прегледано 45526 пъти


Аз мога да кажа коя е по-добра от друга, но в случая това далече не е достатъчно.
Предварително благодаря на всеки включил се в обсъждането! :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Чет Май 09, 2013 10:35 pm

Филипе,
набързо ще кажа основните моменти според мен
1. Виктор казва, че трябва да се направят поне два оборота за да има добър и сравнително пълен синтез - т.е. тръбата я смятай така на дължина, че да се усуче два пъти
2. Тръбата трябва да е конусна поне в първата половина. Накрая има завихрител който се прави по усет, защото трябва да се балансира и при дадено налягане да има вихрово оттичане с отрицателно съпротивление. Кривата на проф.Попел също го показва /тестовете на вихрова тръба в Щутгарт, докато Виктор е бил още жив/.
3. Когато имаш такова правилно изтичане, се чува един особен смучеш звук както когато се изтича вихрово излята наведнъж много вода в мивка. Тръбата се изпразва много бързо!
4. В първия оборот капковидното сечение е обратно - т.е. тръбата ти се върти надясно, но сечението се завихря наляво. Това се прави за създаване на дебаланс /подобен ефект ползвам при К1, но с магнитни двойки/. При редуване на частичен енергиен дебаланс и баланс се получава много мощен позитивен оргонен заряд на изхода. Ако тръбата ти се върти само надясно в сечението /от самото начало до края/, зарядът е по-малък. В средата на вихровата тръба, където се обръща посоката на завихряне и сечението става вече надясно, се получава т.нар енерджи канон /енергиен удар/, който предизвиква пулсация на налягането. Това е много важно!!!
5. Целта на занятието е не само да въртим водата в цялата тръба надясно, но и да я накараме да остане преимуществено в центъра на тръбата по оста. Затова е такова несиметрично сечението на капката.
Засега толкова, утре ще продължа
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пет Май 10, 2013 5:26 am

:D Ценна информация :D - Благодаря!
В почивните дни ще завъртя една по този начин ;)
С 1, 2 и 4 тръбите от горната номерация, дебита на изтичащата от маркуча на хидрофора вода се увеличаваше почти двойно. На 3 (което всъщност е съставено от 1 и 2) предполагам, че не се увеличи заради много малкия размер на меката връзка, с която съм го свързал. Но в същото време пък и хидрофора не спираше, което би се получило само с поставянето на нещо със сечението на меката връзка.
А с една друга тръба, която е с по-голям диаметър, има скъсяваща се винтова линия, но няма намаляване на диаметъра в дължина, имам само завъртане на водата, но не и чувствително увеличаване на преминаващия дебит вода - всъщност го няма ефекта на самоувличане на водата от завъртането. Всички останали действат като допълнителни помпи след хидрофора.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Следваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron