Скаларни вълни

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Скаларни вълни

Мнениеот milintron » Вто Мар 20, 2018 12:58 am

С балансирани навивки на 90 градуса. Опорен генератор . Стабилизация по ток. Магнитното поле в едната навивка непрониква в навивката на 90 градуса. И мериш . Ето отговаряме .
Аватар
milintron
 
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Фев 13, 2015 2:25 pm

Re: Скаларни вълни

Мнениеот milintron » Вто Мар 20, 2018 1:13 am

С балансирани навивки на 90 градуса. Опорен генератор . Стабилизация по ток. Магнитното поле в едната навивка непрониква в навивката на 90 градуса. И мериш . Ето отговаряме . И питам някой да даде обяснение на ефекра ферорезонанс . Какво е ферорезонанс как да го получа . Свързан ли е с индуктивноста . Има ли математическа формула и някаква зависимост. В какво се изразява това явление и защо ми е толкова трудно да го получа ?
Аватар
milintron
 
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Фев 13, 2015 2:25 pm

Re: Скаларни вълни

Мнениеот skeleta » Чет Мар 22, 2018 8:09 pm

milintron,като пишеш за ферорезонанс и се сещам как се чупи кристална чаша с звук. И понеже предполагам че феритната сърцевина не се разпада, най вероятно думата "ферорезонанс" не е правилна. На мен поне ми е интересно и ако имаш желание, обясни ефекта
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Скаларни вълни

Мнениеот milintron » Пет Мар 23, 2018 12:49 am

В другата тема го описах по най простия начин днес и видео видяхте, резонанса не се влияе от честотата, той си има негова. Каде каде висока. Работи се със време. Продължителност на импулса равен на един период на резонансната на веществото . Дали ферит ,дали желязо или нещо друго, то си има собственна честота а ти работиш на нейна хармонична. Влагаш две единици енергия а получаваш четири. Бях качил снимка. Има ли скаларка нещата се множат!
Няма ли гасне!
Аватар
milintron
 
Мнения: 164
Регистриран на: Пет Фев 13, 2015 2:25 pm

Re: Скаларни вълни

Мнениеот skeleta » Пет Мар 23, 2018 8:40 am

Ще прочета и другата тема, но тия видеа дето ги качваш за по 1 час, немога да ги гледам. Не съм пред компа постоянно.
skeleta
 
Мнения: 198
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 9:16 am

Re: Скаларни вълни

Мнениеот Иван1961 » Пет Мар 23, 2018 11:00 am

milintron написа:С балансирани навивки на 90 градуса. Опорен генератор . Стабилизация по ток. Магнитното поле в едната навивка не прониква в навивката на 90 градуса. И мериш . Ето отговаряме .

А какво имаш предвид с балансирани навивки !!!
Иван1961
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 30, 2017 8:57 am

Re: Скаларни вълни

Мнениеот Slav » Съб Мар 24, 2018 10:12 pm

Аз да задам един въпрос...защо не дадохме на човека възможност да качи тук видеата, а го пратихме в тубата, където очевидно е проблем да седят ???

Ако Асен чете или някой друг, от който зависи - дайте му възможност да качи видеата във форума. Какъв е проблема ?
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Скаларни вълни

Мнениеот caduceus » Нед Мар 25, 2018 10:03 am

Кой го е спрял да качва каквото си иска??? Вероятно само параноята. Какво като е качено в ютуб, да не са планове за бомба, нещо свръхекретно или др подобни... Айде малко да се освестим и който трябва, да си пие розовите хапчета :)
Аз съм само наблюдател в случая и не съм се намесвал, за да може човекът да си каже каквото там има - и да се обсъди от компетентни колеги /щото не съм толкова навътре в тоците, точно затова не вземам отношение/
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Предишна

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron