Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заблуди

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот caduceus » Пон Фев 10, 2014 5:48 pm

Здравейте,
нещата опират до частична автотермия, която е по-лесна на загрял дизел /по-голяма компресия, температура + оргон вътре и извънцилиндърно смесообразуване/. В момента подготвям няколко теста със стандартна суха оксиводородна клетка, даваща около 2 л в минута и добавка на оргонна пара. Клетката е монтирана на стар дизелов бус, който върти много километри и се кара от собственика. Идеята е да се загрява мотора само в началото с нафта както си е нормално, а после да се премине само на на водород и оргонна пара при тотално изключване на нафтата с ключ. Щеше да е добре да може да се намалява постепенно, но с тия помпи е беля и поне ние с колегата с буса не знаем как. На второ място - отсега да ви кажа, че само с оксиводород няма да стане - опитвано е :) Оргонната пара е важната съставка, после малко гориво /оксиводорода/ за катализатор. Може вместо оксиводород и с малко пропан-бутан за катализатор /газодизел с изкл. на нафтата/. Но в момента на този дизелов мотор /Форд Транзит/ имаме готова ННО клетка и ще тестваме с нея. Кутията с генератора на оргонна пара се прави в момента и е в няколко варианта, ще видим кой ще е най-ефективен :D От това може да излезе най-накрая каране само на вода, както иска колегата :lol:
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот zlia_genii » Пон Фев 10, 2014 9:44 pm

Здравейте
caduceus съгласен съм с теб че с оксиводород няма да стане ама само на дизелов мотор. На бензинов ще си стане та и за още ще пита :D.
Не знам дали споменах но основния проблем на всички тия сухи клетки е че не са ефективни!!!!! Също така не знам някой до сега да е направил водородна клетка (каквато и да е тя) която да дава 10л/мин. с захранване от автомобила. Готов съм да се обзаложа че с това количество колата ще си върви без проблем. Искрено се надявам това което сте намислили да стане, смятам че има голяма вероятност.

Поздрави
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот caduceus » Пон Фев 10, 2014 10:48 pm

Благодаря!
Много важно е при частична автотермия /за пълна не говорим за да не ни изкарат луди, но е почти същото/ да се изведе смесообразуването извън цилиндъра. Вътре по стандартния ред на пръскане на нафта просто няма време да се прелеят съставките въздух-гориво на дълбоко ниво преди да се използват. Катализиращи автотермични фактори са топлината и компресията - затова е по-лесно да стане с дизел, където няма свещи, регулиране на предварения и т.н. Николай Тоскин /виж темата за него/ го е направил при стабилна бедна смес 1/50 и дори повече, но забележи - в началото с използване на карбуратор от Жигули без участие на ГНП, за да изведе смесообразуването навън, освен другото което не казва - а то е, че има и + оргонец в системата, който се вкарва чрез една джаджа на въздуха :) Чак после прави специалния клапан където обединява двете неща в едно и работи с всякакви горива. Клетка на Джо, както и автотермичния оптимизатор/катализатор на проф. Андреев също работят само на карбураторни мотори с неинжекционно, външно смесообразуване. Сега това може да стане /така поне си мисля аз де/ при обикновена газова или ННО клетка с малко донатаманяване, да за не си играем с утесняване на жигльори.
Така че - всичко е ясно, само трябва да се направи. Каквото имаме, това ползваме - в случая суха ННО клетка с малък добив колкото за катализатор на процеса, някакъв по-добивен генератор на оргонна пара, който се мисли и прави сега и стар прост дизел, за да има повече компресия. Това е.
Практика му е майката :D Теорията е ясна
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот icrow » Пон Фев 10, 2014 11:08 pm

З. Гении, допускам, че температурата не горене на обикновения оксиводород е твърде висока и ако при горенето на пропан бутан се прецакват клапани, то представи си какво ще стане с ННО.
Един въпрос към тебе. Правил ли си до сега работеща клетка? Не се засягай от въпроса. Ако си правил би ли описал, може и в нова тема за опита ти в сферата, и с колите.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот zhivko83 » Вто Фев 11, 2014 1:08 am

При каране на газ най-важно е редовно да се регулират клапаните :!: 8-)
Аватар
zhivko83
 
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Дек 07, 2013 2:52 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот zlia_genii » Вто Фев 11, 2014 7:38 am

Здравейте
icrow - това което казваш за температурата се опасявам че си прав, а какво ще стане в ДВГ-то не знам. Имам един автомобил който съм готов да прежаля. С карането ще си каже. Що се отнася до това дали съм правил работеща клетка- чесно казано да но не достатъчно ефективна опрял съм на 1.5л/мин с 230W, което ми е крайно не достатъчно (както споменах трябват ми 10л с не повече от 1KW). Също така имам проблем с направата на здрава кутия. и на последно място както се сещаш всичко опира до финансии който няма как да извадя на куп за да стане бързо работата. Ако я бях направил на 100% нямаше да ви губя времето с мойте въпроси. Надявам се до 2-3 месеца да успея да конструирам първата по завършена установка и чак тогава бих отворил нова тема за да не говоря глупости.

Поздрави
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот icrow » Вто Фев 11, 2014 10:01 am

Значи мога да ти предложа две неща. Ползвай високо напрежениеи висока честота. И двете не са трудни за постигане.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот zlia_genii » Вто Фев 11, 2014 10:15 am

Да високото напрежение казва своето, обаче загубите са големи. Системата става един прекрасен бързовар. Изводите до който съм стигнал е че напрежението на една клетка трябва да е 1.8 - 4V тогава работи най ефективно. Вече съм подготвил един честотен модулатор но още не съм го тествал, както казах не съм направил здрава кутия още

поздрави
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот icrow » Вто Фев 11, 2014 10:30 am

Предполагам, че може да се направи с много и малки електроди, които да си преразпределят напрежението. За модулатора ако имаш проблеми пусни тема ще помагаме.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Браун газ, водородни клетки, оргонна пара - истини и заб

Мнениеот zlia_genii » Вто Фев 11, 2014 10:49 am

ето снимка на тестовия ми вариант
Прикачени файлове
20131017_012.jpg
20131017_012.jpg (263.37 KiB) Прегледано 4758 пъти
Прост човек и слилен вятър - нищо ги не спира
zlia_genii
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 9:13 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron