Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Съб Май 11, 2013 4:54 pm

Ето и днешното произведение :lol:
Съобразено с горните препоръки, с три цикъла преминавания лява - дясна капка, с намаляване сечението по цялата дължина, дясно въртене, дължина 70см
5.jpg
5
5.jpg (144.26 KiB) Прегледано 31811 пъти

И вода от тръбата отделно. Ама ще трябва да бръкнете в бутилката за мерене :lol:
voda.jpg
v5
voda.jpg (125.05 KiB) Прегледано 31811 пъти

И хора, много ви моля! Дайте някакви ориентири за водата като измервания. Не държа да са супер точни. Върши ми работа и добре, по-добре, гола вода. Просто си кажете собствените виждания за заредеността на водата на петте тръби.
МОЛЯ
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Съб Май 11, 2013 9:48 pm

Струята е 25/30 тубата е 21/30. За вода е доста добре 25. Не е лошо да опишеш точно как изработваш тръбите. Може и снимки да побликуваш. Ама пробвай да ги смаляваш малко снимките. Няма нужда от толкова големи снимки. :) Успех.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Май 12, 2013 6:49 am

Благодаря. Но продължавам да моля за оценка на петте тръби, за да може да се уточни кое от нещата в тръбите е най-доброто. Всяка от тях има разлики от другите, които все още са ми най-ясни само на мен. Крайната цел е да се уточни това, за да може да се даде най-точното обяснение и вид и да може всеки от първи опит да направи добра и действаща тръба.
***
За размера на снимките - ОК. Ще променя и тези от предишните постове.
***
Още от началото целта ми е да дам точния начин на направа на тръбите, така че всеки да може да си ги направи. Това са снимки на процеса на правене на тази, която съм означил с номер 4 по-нагоре.
Все още уточнявам най-правилния начин на изработката. Основните моменти съм ги "дръпнал" от Виктор, но правенето в домашните ми условия се различава.
Ето и процеса:
_4280355.JPG
срязване на винтовата линия - малък флекс с малък, износен диск (с малък диаметър!)
_4280355.JPG (46.17 KiB) Прегледано 31809 пъти
_4280356.JPG
твърда медна тръба с ф18 и дебелина 0,7мм
_4280356.JPG (38.55 KiB) Прегледано 31809 пъти
_4280357.JPG
клиновидно разширяване на среза (с ново рязане) отляво на винтовата линия, с който ще намалява сечението на тръбата в дължина
_4280357.JPG (45.96 KiB) Прегледано 31809 пъти
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Май 12, 2013 7:47 am

_4280359.JPG
оформяне на лявата и дясната страна на тръбата за получаване на яйцето-капка с клещи
_4280359.JPG (46.6 KiB) Прегледано 31809 пъти

На снимката тръбата вече съм я разкалил. Това обаче се оказа неудачен начин на изработка. Поради мекотата, обработката с клещи оставя сериозни следи. При последната направих този етап преди разкаляването и тръбата стана перфектна - без ямки и вдлъбнатини. Другата разлика от снимката е, че само и единствено се изправят двете страни около среза на нужната дълбочина. Не се гони и обратното огъване. Него вече го правя след заваряването (спояването).
_4280360.JPG
това представлява цялото сечение преди свиването и спояването
_4280360.JPG (38.76 KiB) Прегледано 31809 пъти

Както вече казах, сега вече не го правя така. На този етап това сечение представлява отдолу дъга, а отстрани - две еднакви изправяния.
_4280361.JPG
свиване на тръбата до допиране на двете страни - вече имаме намаляващото в дължина сечение
_4280361.JPG (47.9 KiB) Прегледано 31809 пъти

Преди събирането разкалявам тръбата. Това става със загряване до леко почервеняване ( имам предвид почервеняването, когато медта е толкова загрята, че става цялостно червена, а не смяната на повърхностните цветове при ниска температура) и оставяне да изстине самостоятелно на въздух. Задължително свиването на тръбата започва от края с малко сечение! - Иначе хем е трудно, хем не става :lol: - изпитано лично. На този етап материала е толкова мек, че свиването става с пръсти и се оформя много лесно. Не се бавете много, защото медта има уклон към самозакаляване. Колкото повече време минава от загряването и изстиването и,
Следва спояването. Може да се направи само и единствено с флакони обогатен газ и горелка на Rothenberger. Комплект горелка (те са мънички) с един флакон обогатена газ е 58 лв. Отделно се продават и флакони. И червения, и жълтия вършат работа. Трябват ви и медни електроди - по-скоро това си е мед, оформена на квадратче с дължина 30 - 40 см - допълнителен материал.
Споявате, като стремежа е материала да е само по ръба. Най-добре става във вертикална позиция. Ако се разлее някъде, се загрява до стичане на материала, за да няма дебели наслоявания. Изстива самостоятелно. Оформя се обратното огъване на капката (най-добре става с дръжките на обикновени клещи - пластмасовата част), както и крайния желан вид. Огъва се тръбата като цяло на коляно - тя сама си дава необходимото отклонение, за да придобие и спиралата в пространството.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Май 12, 2013 7:56 am

Крайния резултат е това от снимките е това:
_4280362.JPG
_4280362.JPG (148.42 KiB) Прегледано 31809 пъти

За да приключите, може отново да добавите материал на вече готовата тръба (върху спойките), защото до момента заради огъванията, тй трябваше да е в минимално количество. След това загрявате цялостно тръбата и я пускате под вода. Така отново я калявате и тя става максимално твърда.
По-късно ще снимам вчерашната ми тръба (с преминаванията лява - дясна капка), за която в тези обяснения казвах какви са промените в направата и, и ще я кача и нея. Просто вчера снимах и пуснах само вода от нея. Отгоре на всичкото се оказа, че обектива ми е бил здраво напръскан с нещо, което едвам изчистих.
***
Ами - приятни забавления! ;)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Май 12, 2013 8:56 am

Ето я и нея. Още от вчера е в употреба. :lol:
t5.jpg
t5.jpg (182.25 KiB) Прегледано 31809 пъти

Като изработка определено е най-добрата. :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Нед Май 12, 2013 12:16 pm

Браво! Наистина доста труд си хвърлил! Значи ето я моята скромна оценка. 1/24:2/25:3/24:4/22: Но все пак по-добре да го оцени и Кадуцеус. За махалото според мен изобщо не е нужно да подбираш спецялно за теб. Аз съм правил измервания и с стария ми мп3 плеар от тия дето се вкарва ААА батерия. От него стърчи връвчица за закачане та си напрвих експеримента дали ще стане. И се въртеше както и другите ми махала, които пак не са някакви спецялни, а са от подръчни матеряли, така че не си въобразявай, че това ти пречи, а се опитай да се отпуснеш и по тренирай. Успех!
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот ivchak » Пон Май 13, 2013 10:01 am

Здравей Айкроу, ето още три картинки по темата :D
wenderohr1_8207620_1572839.jpg
wenderohr1_8207620_1572839.jpg (97.77 KiB) Прегледано 31809 пъти
wenderohr2_4749947_1572829.jpg
wenderohr2_4749947_1572829.jpg (65.14 KiB) Прегледано 31809 пъти
wenderohr3_4084756_1572663.jpg
wenderohr3_4084756_1572663.jpg (27.64 KiB) Прегледано 31809 пъти
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот ivchak » Пон Май 13, 2013 11:38 am

Ето нещо за профила на тръбите (за тези които нямат тази информация) :D
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пон Май 13, 2013 1:08 pm

ivchak,
Това са най-красиво изглеждащите тръби в нета, но нямат нито намаляващата винтова линия, нито ляво или дясно капковидно-яйцевидната форма, нито намаляването на сечението в дължината си, нито спиралата на цялата тръба в пространството. Интересното е при този си вид как променят енергията на водата. Все пак са от мед и имат спираловидна накатка.
***
icrow,
измерванията показват еднаква енергетизация при последната тръба 5 и при 2. Те наистина си приличат по размер и винтова линия, но еднаквото измерване показва, че смяната лява-дясна капка при 5 не е допринесла за увеличаване оргона. Да не би да има влияние деня, посока на снимката (изток-запад и обратното), а пък и самия аз. Биха ли могли по някакъв начин да се избегнат външните фактори при измервания?
***
Що се отнася до махалата - нямам проблем с тях и не робувам на прочетено, а на почувствано. Предпочитам да вържа нещо леко, защото реагира много по-бързо. Проблемът ми е, че нямам база за сравнение. Трябва ми да усетя нещо, което е максимално близо до максимума на енергетизация, за да си дам чувствено определение за максимум. В интерес на истината самия аз създадох грешна представа с думите си по-назад, че не мога да си намеря моето махало, което всъщност е също истина, но това не ми пречи особено. :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron