Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Сря Май 22, 2013 10:19 am

Здравейте! Извинявам се за забавения отговор, но не съм в София и ми е доста натоварено. Направих бегло измерване, че има доста хора около мен и ме гледат странно вече :lol: Значи интересното е, че и на трите снимки около чашата има негативно поле. Първата излъчва слаб минус. Втората е най-силна и е 23/30 третата е по слаба. Измерванията не са на 100% защото от навалицата покрай мен не мога да се съсредоточа.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 22, 2013 12:22 pm

Благодаря и на трима ви :D
Възникнаха няколко въпроса.
Течащата вода и водата, която вече е налята в съд, явно доста се различават. Може би за такива снимки и проби трябва да приготвя някаква чаша, обвита с алуминий, за да запазва заряда или по-дълго да държа стъклената чаша под водата, за да се насити достатъчно и стъклото. Известно е, че то е добър акумулатор на тази енергия.
Абсолютно убеден съм, че ако пробвате същата вода на живо (по време на изтичането), оценките за енергията й ще бъдат доста по-високи.
Айкроу, заинтересува ме с негативното поле, защото потвърди чувствата ми. Това по принцип е набързо скована ниска масичка от подръчни материали и е на терасата на втория етаж. Плота и е от мебелна плоскост, която наскоро беше валяна от дъжд и се надува, и явно си гние по малко. Другото е интересно. Изкарвайки чашите да ги снимам, усетих слабо негативно излъчване от плота. Не съм се обръщал към него досега с чувство, защото просто го ползвам :lol: . Сега имах интерес да е без излъчване и затова явно го усетих. Разкарах нещата от него на пода и нещата с негативизма се пооправиха малко. Така и снимах. А самите чаши с водата неминуемо са пооправили локално около тях излъчването, та не е такова, каквото беше в началото - при първата чаша с необработваната вода и както писа и Кадуцеус, около тях има леко + поле.
...
Все си мислех, че въпреки обработката, която й правят и варовитостта си, чешмяната вода тук е по-добра от на повечето места. Все пак е от скалния масив на мадарския конник :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Сря Май 22, 2013 1:22 pm

Пак заповядай :) За мен е детска игра, направил съм хиляди такива тестове - например при поетапното матрициране на един оптимизатор К1 се правят 14 проверки, които се повтарят поне три пъти. при К2 тестовете са 22 пак поне по три пъти. Тези с чашите ги врътнах с ключа за мазата, защото някъде ми се беше попиляло махалото /днес го намерих/ :) Масата не съм проверявал, само непосредствено до чашите. Не се задълбочавайте чак толкова в тия леки негативности, около нас какви ли не по-силни неща минус има - хич не ви трябва да знаете.
Относно намаляването на заряда с времето - пренебрежимо малко е, така че няма проблем водата да се налива в чаша при снимките, а не директно както тече от тръбата. На второ място, налягането е важно - при добра работа на тръбата и налягане има процес на повишено натрупване на енергия вътре във водата /а не излъчване в околната среда/ и тогава крайния заряд във материята е по-висок. Все пак нали това е идеята - а не да излъчваме встрани поради правилно движение, трябва ни синтез на високи енергии във водна среда. Затова при ниското налягане зарядът вътре е по-малък.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Сря Май 22, 2013 1:25 pm

Значи за изолиране ползвай оргонен диод (поне аз така му викам :D ) загладено ал. фолио от едната му страна се лепи хартиено тиксо. Лепиш чашата с ал. фолио навътре хартията да е навън. Имай предвид обаче, че положителния оргон се издига нагоре, така че ако искаш да задържиш заряда трябва да го изолираш и отгоре. За масичката я премести някъде другаде и снимай. Може да снимаш и мястото където е била, за да се види дали пък не е от мястото.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Сря Май 22, 2013 2:22 pm

Викаш му така /оргонен диод/, щото съм го писал с това име по форумите преди време и ти се е набило в съзнанието :) Може и направо с алуминиево тиксо /един или няколко пласта/, така както си е с хартията - още повече че е лъскаво и отразява лъчистата съставка на оргона. А нагоре се вдига оргонната пара /лъчист дим, сияен пушек и т.н./
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Сря Май 22, 2013 2:34 pm

Възможно е :D Все пак си е такова пропуска в едната посока и спира в другата. Може би офицялно трябва да бъде наречено така :lol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Май 22, 2013 2:36 pm

Плътно по тръбата предполагам е най-добре? Доста ще ме поизмъчи :lol: с този профил.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот ivchak » Сря Май 22, 2013 8:17 pm

Не е необходимо да е съвсем плътно :) Спокойно може да запазиш цилиндричната форма на тръбата преди да е била формована.Дори да остане малко въздух той не е добър проводник на орг. енергия и практически няма да имаш загуби.Успех !!!
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Чет Май 23, 2013 12:43 pm

Филипе,
просто вземи едно текстилно тиксо и намотай тръбата отгоре с 1-2 пласта. Така по-трудно оргонът ще излиза, отколкото влиза и си готов с това "подобрение". Ако искаш да правиш многопластов орак /оргонен акумулатор по Райх/, което мисля е излишно, защото водата не се застоява дълго във тръбата, редувай пласт ал. тиксо с два пласта текстилно /може и хартиено/. Но имай предвид, че алуминият не се препоръчва за "биологични" приложения, така че според мен не ти трябва беля. Просто си намотай тръбата с тиксо и това е достатъчно някакъв процент от заряда който се губи в околната среда да остава в метала и оттам да се вдигне с малко заряда във преминалата вода. Основното за радикално качване на ефекта обаче е правилният профил на тръбата и съчетаването на няколко тръби с цел енергийна пулсация. Също така и подходящото входно налягане, както и многократното преминаване през системата.
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Май 23, 2013 1:18 pm

Кадуцеус,
Ете точно това многократно преминаване през системата го въртя из главата си тези дни как да го направя на практика :lol: . И да излиза водата само от централната широка част на тръбата, а другата да продължи връткането :lol:
Енергийната пулсация също я въртя из главата си. Както видя по-назад в темата, една от тръбите я направих с последователно редуване на лява и дясна капка, но измерването на заряда, което направи Айкроу, не показа разлика от друга тръба с подобен размер и витки но само едностранна капка. Демек - не съм създал пулсация. А на теория беше нормално да има... :cry:
Сега мъдрувам пак как да я създам... :lol: Засега установявам, че все още мисля, а не само седя, но...то не се знае :lol: :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron