Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пет Сеп 26, 2014 5:30 am

Естествено, че е по-добре
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот smsi-h » Пет Сеп 26, 2014 8:16 am

Philip написа:Не се сърди, но не ми стига времето да довърша и неща, които съм започнал отпреди месеци. Работя по доста неща, за които въобще не съм писал. Нямам време да работя и по идеи на хора като теб, които знам, че могат да ползват ръцете си и са го доказали.
Така че - топката е в теб - просто вземи и осъществи идеите си.


Ти пък... Що да се сърдя? То аз знам, че топката е в мен, но нали се сещаш, че нямам много възможности да правя неща, щото съм инвалид. А пък това, че споделям идеи във форума, с цел да ги направят други хора, е просто за общото благо. Нали форумът е точно затова, да се споделя, да се разменят идеи, повече мозъци, повече реализации. Личното ми мнение е, че няма кой знае значение, кой е постигнал резултат, важното е да се обменя информация. И това съвсем не е повод за неразбиране, както и да ти изглеждам като черна овца в стадото. ;)
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пет Сеп 26, 2014 8:37 am

Свилене,
твоите данни, които копаеш от най-невероятни места са много, много ценни. Аз съм изчел сума ти материал който си посочил и вероятно никога нямаше да го намеря сам поради липса на време. Така че действай си, лично ти благодаря от сърце за това което правиш в наша помощ - не е хич малко!!! Работата си работа, ама трябва и акъл :hola: :beer:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот smsi-h » Пет Сеп 26, 2014 8:40 am

caduceus написа:Свилене,
твоите данни, които копаеш от най-невероятни места са много, много ценни. Аз съм изчел сума ти материал който си посочил и вероятно никога нямаше да го намеря сам поради липса на време. Така че действай си, лично ти благодаря от сърце за това което правиш в наша помощ - не е хич малко!!! Работата си работа, ама трябва и акъл :hola: :beer:
Поздрави!


Хе-хе... Мерси! :beer: :worship:

Ти лично, какво мислиш за тръбата с триъгълен профил? Дали би могло триосната кавитация, създаваща се в ъглите на тръбата, да загрява водата? Т.е. някаква елементарна установка от типа на "Деметра Гея"? Руснаците имат някаква такава, която се състои от три-черити тръби в общ пакет, но тръбите им са прави и за да загряват водата само от движението й по тръбите, ползват някаква специфична турбина.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пон Окт 06, 2014 6:58 am

Снимките са на една и съща тръба. Втората е само на струята.
1.jpg
1.jpg (121.73 KiB) Прегледано 8160 пъти
2.jpg
2.jpg (76.81 KiB) Прегледано 8160 пъти

Моля за измерване :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пон Окт 06, 2014 2:33 pm

Тръбата ти е прекрасна и водата след изхода я изкарах +9,/34/ като струята е силно заредена до края и. Там леко намалява на +9,/33/ но това на практика е нищожна разлика. Самата тръба ми се вижда неутрална като заряд, дори и метала на изхода
Поздрави!
ПП
При измерването е нужно да се пипне и екрана /поне при мен е така/ за да е коректно и да се улови добре информацията ;) С посочване без допир също става, но е по-слабо и неясно подобно на чистото гледане с очи, фокусирани на изследвания детайл.

smsi-h
Извинявай, за малко да забравя да ти отговоря. Триъгълния профил вероятно ще направи кавитация и турбулизиране на цялата струя, но това е Беля от гледна точка на енергията защото излъчва негативно. Краснов се е занимавал с такива кавитационни топлогенератори преди да тръгне по правилния път и да репликира Шаубергер в установката си за водогоривни смеси. Така че по-добре не - аз поне така мисля
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Пон Окт 06, 2014 9:18 pm

Аз го изкарах 9./18/ на изхода. В средата 9./16/ към края 9./15/ :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Вто Окт 07, 2014 4:28 am

Благодаря ви :)
Мисля си, че и двамата сте прави и "хващате" различни компоненти от полевата структура :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Вто Окт 07, 2014 7:25 am

Според мен правите ти тръби са по-добри от тези с коляно на 18 градуса. Жената и тя е на същото мнение, като се къпе усещала разлика във водата - въпреки че по принцип на жена вяра да нямаш :lol:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Вто Окт 07, 2014 8:58 am

И правите, и Uобразните са еднакви по структура и направа.
Uобразните ги правя, за да са максимално компактни. При тях имам обща дължина на тръбите над 80 см. Същата енергетизация, пречистване и промяна на водата я постигам само с около 50 см права тръба.
Всеки сантиметър права тръба дава допълнителна, голяма разлика :)
Така че и аз съм фен на правите, но баните изискват максимална компактност :)
Специално тази тръба от снимките е 80 см, защото ще се използва за основно захранване на голяма къща с повече хора. Трябва да осигуря достатъчен дебит на преминаване. По същата причина я направих толкова дълга, но с по-малко свиване на сечението в края и. За по-малка къща и по-малко хора бих я направил по-къса, с по-голямо свиване. Е, ако човека има място и желание - мога да я направя и метър дълга и с голямо свиване, но тогава ще започнат да светят в мрака :smileylol:
Абе - с две думи иска се промяна за конкретните случаи :)
А помолих за измерване, защото исках да се ориентирам правилно ли съм съобразил дължината и изходящото сечение. За дебита вече знаех, че е какъвто трябва.
Благодаря още веднъж :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта