Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Съб Юли 27, 2013 6:09 pm

Бихте ли били така добри, да кажете какво излиза от тръбата, при този никакъв дебит? :lol:
1.jpg
Въздух помпичка воден филтър
1.jpg (36.13 KiB) Прегледано 3748 пъти
2.jpg
2.jpg (23.11 KiB) Прегледано 3748 пъти
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Съб Юли 27, 2013 8:36 pm

Малко не съм в час днес, че ходих по едни гробища и се занимавах с шантави роднини, но каквото - такова. Да ме извиниш Филипе, ако нещо не е съвсем точно.
На първата картинка има + 8,64 на изхода на тръбата, но много бързо се разсейва, до около 10-15 см максимум от края вече изчезва. На втората картинка не засякох нищо, или съвсем слабо остатъчно някакво поле има около края на тръбата. Включена ли е въобще помпата? Така както е облегнат края на тръбата върху стената, не е много лесно да се измери, защото трябва да "бръкна" по неволя частично и в тухлите :)

Днес следобед за успокоение на нервите, вместо Дианксид или едно-две уискита :lol: , направих малко подготовка за утрешното леене на восъчни матрици. Както обещах, давам накратко методиката за изготвянето им:

1. Вземате от Глобул, Виваком или М-тел едно рекламно списанийце /като може междувременно да им дадете напразната надежда, че ще ски купите най-скъпия и безполезен телефон/, от кято брошура ползата е, че са и гланцирани и тънки листите. Вадите сдвоените страници и ги режете по две на дълго, за да станат хубави листчета за фунийки /малко като в детските години :D / Може да се ползва, разбира се и оризова хартия или други гланцирани листи, но плакатите например са твърде дебели и остават релефни отпечатъци по восъка.
2. Свивате дълги фунии по 30-35 см и ги залепвате в края и на широката дупка отвътре и отвън с някакво тиксо, за да не се развиват - хартиено, текстилно и т.н.
3. Режете долната дупка с ножица колкото ви е необходимо да е широка. Съотношението между площта на дупките в конусната тръба /както вече споменах/ е добре да е 5 до 6 - от повече няма нужда и просто не е рационално. Но съм правил и с доста по-големи, когато не знаех - например сниманата ми тук имплозионна тръба е с над 1/10, работи добре, но самотокът е ограничен и флуидът не се самоускорява. Грешки на растежа :)
4. Правите надлъжен ръб с нокти, като после го засуквате в необходимата посока и фиксирате пак с малко тиксо. Въртенето на флуида трябва да започне наляво, а след 60-65% от дължината на тръбата да е вече надясно. След средата има малък участък с прав ръб. Внимавайте в посоката на засукване, за да не направите негативна вместо позитивна тръба ;)

Това е засега, утре следва мазане на тръбите с отделител - течен парафин, олио или др. Междувременно восъкът се топи на водна баня на котлона и после се налива във фуниите, чака се да изстине и се дооформя засукването и спиралата. Малко снимки да онагледяване:

Процеса на изготвяне, отляво надясно
http://prikachi.com/images.php?images/895/6379895C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/896/6379896b.jpg

Готовите фунии за утре /една повече за всеки случай, обикновено се смацва някоя - което е неизбежно/
http://prikachi.com/images.php?images/897/6379897S.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/898/6379898Z.jpg

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Съб Юли 27, 2013 10:12 pm

Аз го изкарвам малко над 8.8. Явно плътността на въздуха не позволява доброто завихряне. Провбвайте да му пуснете пушек да се види какво св получава и евентуално да се правят корекции.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот bob » Нед Юли 28, 2013 3:55 pm

Здравейте! Както знаете преди две седмици Филип ми изпрати от неговите тръби, за да ги монтирам и споделя какво чувствам при къпането с тях.
Ето няколко снимки на водата която минава през тръбите на Филип, които монтирах след водомера и захранват целия апартамент. Все още ги тествам, но засега потвърждам неговите наблюдения и се чувствам перфектно.

2013-07-28 16.36.51.jpg

2013-07-28 16.38.51.jpg

2013-07-28 16.39.40.jpg


Ако може за оценка на заряда и излъчването на отделните чаши. :oops:

Бъдете здрави!
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Юли 28, 2013 8:30 pm

Благодаря ти Боб, че си писал за тръбите и тук, и в блога :)
И на мен ми е интересно какво са дали тези тръби. Жалко, че тогава не бяха готови по-мощните. :( Но и тези бяха добри.
Кадуцеус, и на първата,и на втората снимка помпичката работеше. Никога не бих си позволил да поднасям някой. Много добре знам, че за да получиш правилен отговор, трябва да зададеш правилен въпрос с точни данни. :) Да не би нещо да се бъгна системата за измерване от толкова девятки? :lol: А иначе въздуха от тръбата беше толкова малко, че едвам се чувстваше с нос.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пон Юли 29, 2013 11:46 am

Най-вероятно аз съм се бъгнал :lol: Малко повече ми се събра тия дни и още не съм съвсем ОК, така че меренето на водата на Боб ще го оставим за след ден-два
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот bob » Пон Юли 29, 2013 12:43 pm

Най-добре така отколкото да те преуморяваме с много данни.

Бъди здрав!
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Вто Юли 30, 2013 9:35 pm

То не е уморително, но просто понякога не съм във форма и бъркам - тогава гледам да не пиша за да не стане грешка с някое измерване. Напоследък доста пътувам, утре пак ще съм с около 400 км път под гумите на Ксантията :)

9,94 от душа
9,992 от близката чешма
9,92 от далечната чешма

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот bob » Сря Юли 31, 2013 8:20 am

Благодаря за оценката Кадуцеус!
Относно тръбите, ако преди да ги залееш със смола и стъклен плат облепиш восъка с сребърно-медно тиксо, няма ли да има още по-голям ефект и по-голямо излъчване?
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Сря Юли 31, 2013 9:34 am

Стремя се да направя нещо, което да обработва постоянно въздуха в къщата. За целта помпата трябва да е малка и тиха. Затова пробвам всичко, което ми попадне. :lol: Като вторичен ефект от това има и намаляване на околната температура, дължащо се на охлаждането на въздуха, който преминава през тръбата.
Ето и днешните опити:
5.jpg
Вентилатор от сушоар, 12V захранване
5.jpg (83.35 KiB) Прегледано 3669 пъти
6.jpg
Вентилатор от сушоар, 18V захранване
6.jpg (81.23 KiB) Прегледано 3669 пъти
7.jpg
мощна помпа за пералня 220V
7.jpg (82.1 KiB) Прегледано 3669 пъти
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron