Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Юли 25, 2013 5:30 am

Боб, аз вече не съм сигурен какво би станало :lol: Току виж се влоши :lol:
Малко снимки и от тази сутрин :)
Какво ще кажете за този вариант?
1.jpg
тръба в тръба три сечения
1.jpg (56.56 KiB) Прегледано 3845 пъти
2.jpg
2.jpg (61.1 KiB) Прегледано 3845 пъти
3.jpg
3.jpg (64.84 KiB) Прегледано 3845 пъти

Имам и друго питане.
Можете ли да се настроите и измерите съвместимост и полезност за човек?
Ивчак, ти в началото правеше нещо такова.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот boio67 » Чет Юли 25, 2013 6:23 am

поздравления Фил ,

дано измерванията са за добър резултат
предполагам си сетил да изгониш въздуха
от пространството затворено между двете тръби
за да няма "въздушна възглавница"

Успех.
boio67
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 10:52 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Юли 25, 2013 7:05 am

Да, boio67 :) и благодаря :)
След като говорихме с теб, реших, че е крайно време да направя такава, още повече, че и тръбите , и резултатите от тях вече го позволиха :lol:
А принципно я направих така, че въздуха няма никакъв шанс. В каквато и посока в пространството да е монтирана, водата го изгонва по пътя си.
Изходящата струя прилича на такава от оксижен :lol: И аз се надявам да са добри резултатите, но ... :?:
Кадуцеус нещо пак липсва, Айкроу явно сутринта не е имал време, а и Ивчак напоследък рядко влиза :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот boio67 » Чет Юли 25, 2013 8:51 am

към Caduceus
Привет ,
все още имам някакви ограничения
при ползването на форума .
Ако зависи от мен какво трябва да направя, за да се премахнат?
Имам и един такъв въпрос:
Ако за присъединяване на трибите изработени от Филип
използвам тръби за парно ( тези които са с алуминиева вложка)
то това ще повлияе ли отрицателно на свойствата на водата, която ще
преминава през тях?
при положение, че ще се ползва за къпане и вероятно за пиене и готвене.
към Филип :
поздравления, аз бях се сетил само за вертикално положение с дъното нагоре
;) пробай "оксижена"дали реже камък :)
Поздрави !
Б.Б.
boio67
 
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 10:52 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Чет Юли 25, 2013 3:47 pm

Искрено се извинявам, че не съм 24 часа на разположение :lol: Сутрин ставам 30мин преди да тръгна за работа та никакъв шанс. :lol: През деня гледм от телефона, но рядко имам възможност да извадя махалото и да си махам пред колегите :lol: Та от двете снимки с тръбите (не разбрах различни ли са) излиза 9.(16) деветки, а от чашата 9.999. На въпроса ти съвместима е с всички хора, но не е полезна за всички :D , за кои точно хора не е полезна сега не ми се занимава да категоризирам хората, но ако ти се сетиш варианти казвай, пък аз ще питам :D
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пет Юли 26, 2013 10:11 am

Здравейте,
пак малко изчезнах от хоризонта :) но вече съм тук и карам по ред на въпросите:
1. водата на Филип от далечната чешма я изкарах + 9,994 което не е зле за минала през дълъг прав участък, който по принцип намалява енергията.
2. От душа е 9,..10 бр деветки
3. Въздуха от кривата тръба е 9,..3 бр деветки - но опитът не е коректен, защото детето надува и вкарва във въздуха и своята енергия. Има лечебна практика с насочено продължително духане върху болно място, за да се енергизира и оздравее. Децата са със силна енергетика, докато пораснат и се набутат в ежедневния живот, който ни я намалява.
4. Водата от тръбата е 9,.. 5 бр деветки, което е добре.
5. Новата тръба на Филип е малко по-слаба от тази на душа и дава според мен във мощната струя 9,..7 бр деветки, както и в чашата.
6. Водата с висок + заряд е съвместима с нормалните организми, които извличат енергията и я използват. За тия с предимно негативен заряд и по-друга организация на метаболизма ;) естествено е вредна. Който живее в негативното, не иска да се неутрализира - но ще му се наложи да бяга далече по гори и планини, защото светът върви натам :)
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пет Юли 26, 2013 6:45 pm

А някакви излъчвания от тръбата? Най-вече перпендикулярни? Аз честно казано очахвах някакви такива проявления. :?:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот bob » Пет Юли 26, 2013 8:20 pm

Извода е май - колкото по-просто по-добре излъчва? Кадуцеус как си направил восъчния модел на тръбата? Ако имаш снимки дали ще е удобно да ги качиш?
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пет Юли 26, 2013 8:59 pm

boio67
Извинявай, че пропуснах да ти отговоря в бързането предния път. Ще кажа на модератора др седмица да погледне защо имаш ограничения, вече оправихме един-два такива случаи , станали неизвестно защо. Малко сме аматьори с тия информационни неща /поне аз де :) / и се учим в движение.
Няма проблеми за присъединяване към парното на тръбата на Филип, просто ако водата повърви по прави тръби над 20-30 м леко намалява силата на заряда. Дори тези с алуминиевата вложка ще са нещо като изолатор, така че всичко е ОК.
Филип
Около тръбата има доста силно + поле, на около 15-20 см перпендикулярно от нея. Понеже мерих водата, не го бях забелязал. На снимката без да се увеличава е на около три пръста /сложени на екрана до тръбата/ встрани. Как може се използва това поле, обаче не се сещам.
Боб
В неделя се каня да направя малко восъчни матрици на тръби, във връзка с новия проект за зареждане на въздуха в колите. Това ще е комбинация от шест или седем тръби с общо изходно сечение 8-10 кв. см , а входно 50-60 кв. см, което е напълно достатъчно. Разделил съм потока в няколко броя, за да се намали дължината на системата до 25-30 см, а и да се спази съотношението за безударно преминаване на въздуха - входно-изходно намаляване на сечението не повече от 5-6 пъти. Това е подобно на оргонен трансформатор, който също има оптимално съотношение 5-6 между първична и вторична намотка. Та тогава ще снимам поетапно начина на правене на матриците и ще пусна снимките тук. Проблемът е да се прецени в конкретния случай, каква тръба с какво сечение и завиване да се ползва - зависи дали целта ни е синтез или просто ускоряване с допълнителен импулс. В случая е синтез. Мисля, че изходното сечение също ще е достатъчно - на моята кола съм правил шаубергерови турбонатори с подобно и дори по-малко и не е имало недостиг на въздух, примерно до около 3500-4 хил оборота.

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Съб Юли 27, 2013 10:17 am

Благодаря ти, Кадуцеус! :) А положителното поле си е положително поле - нека да си се излъчва в околното пространство :lol: В него все пак си живеем :D
Боб, разбира се, че е така, както казваш :) Напълно съм съгласен :D Това си принципа на природата - просто и работещо :D
А що се отнася до този тип тръба, за който сега става въпрос - търся начин как да е най-компактна ; как извода да е най-близо до входа; да има все пак и добра визия; и естествено да е добре зареждаща и обработваща водата. Всичко това - с цел да може да се монтира с най-малко промени в основния водопровод на къщата или апартамента! :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron