Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот ivchak » Нед Авг 11, 2013 7:23 pm

Филип , алум. вложка според мен не може да дръпне и половин деветка освен ако е заземена и е на изхода на тръбата :) Така и не разбрах коя от двете тръби е , от листовата стомана или другата но може да има някаква структурна разлика в самия материал.На един руски сайт бях чел когато медта се огъва близо до границата на пречупване се получава нарушаване структурата на материала и на някои от свойствата.Затова там препоръчваха когато има огъване под много остър ъгъл детайла да се нагрее до червено(не съм абсолютно сигурен, но мисля че някъде съм го записал)за да се нормализира структурата и да не е под "напрежение" :D Между другото вчера си правих душ с твоята тръба след като и вдигнах деветките и ме полазиха едни големи тръпчища и се почувствах доста по-бодър, за което Благодаря.По-нататък ще докладвам лично :lol: :lol: :lol:
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Авг 11, 2013 8:21 pm

Радвам се за теб, Ивчак :D
За да завърша предишния си пост - ще покажа две снимки. Мотах се назад из темата и видях, че има снимка на ръката ми отблизо. Направих и днес подобна. Аз няма да коментирам :lol: Разликата в кожата е очевадна. И е единствено от водата :D
21.04.13.jpg
Ръката ми, когато започнах да правя тръби и си сложих такава на душа
21.04.13.jpg (36.01 KiB) Прегледано 3507 пъти
11.08.13.jpg
...И няма и четири месеца по-късно
11.08.13.jpg (39.43 KiB) Прегледано 3507 пъти

...През огромната част от това време бях с най-слабите, първи тръби и разликата я видях още на втория месец :D
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Нед Авг 11, 2013 8:26 pm

А сега - отново молба за тест. Това са от тръбите, които вече няма да променям.
1.jpg
Тръбата, свързана по правилата
1.jpg (70.31 KiB) Прегледано 3507 пъти
2.jpg
Тръбата, свързана наобратно
2.jpg (74.32 KiB) Прегледано 3507 пъти

На теория обратното свързване би трябвало само да е по-слабо.
Но това е теория :lol: Трябва да се знае как са нещата в действителност.
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот ivchak » Нед Авг 11, 2013 9:07 pm

Според мен на снимка1 енергетиката е 9,(2.5 деветки) , а на втората снимка е 7.5 Нямаше да е лошо ако се виждаше и обратния завой на тръбата защото е възможно от там да излиза доста енергия.Ако обвиеш завоя и правата тръба с опаковки от нес кафе 3 в 1(или други такива опаковки) с лъскавата част навътре ще икономисаш над 50 % от излизащата енергия.Бъди здрав и продължавай да се подмладяваш за да не те стигна :lol: :lol: :lol:
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пон Авг 12, 2013 4:48 am

Ивчак, нещо пак си оплескал в меренето :lol:
Такива тръби са мерени две страници назад. Вярно, само от Айкроу, че Кадуцеус пак липсваше. Той дава 9,(27)броя деветки след запетаята. При последните снимки вярно, че налягането от водопровода беше много ниско, но не смятам, че това е свалило енергетизирането чак до толкова, колкото казваш ти.
Та няма да опаковам де :lol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот caduceus » Пон Авг 12, 2013 11:08 am

Довечера ще меря, че днес има гости у нас и т.н. Не съм изчезнал съвсем, само чета и работя :D
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Пон Авг 12, 2013 1:45 pm

Така е като ме домързя вчера сега ми се трупа мерене :lol: Ивчак почнал си да мериш доста по добре за онези три снимки първата е 9.999 втората е 9.(22)4 третата 9.(8)4 (страшна математика измислих :lol: ) Според мен не се занимавай с таблици а се питай просто над еди колко си бройки е обекта, за да можеш да се съсредоточиш върху него.
Филипе и двете са 9.(37) За втората без да искам, като мерих първите два пъти и гледа минус и викам какво стана, а то без да искам съм пипнал меката връзка, от която излиза доста сериозен минус.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Пон Авг 12, 2013 2:46 pm

:lol: Те ти булка спасовден :lol:
Айкроу, пак ме вкара в мислене :lol: Не че мразим да мислим, ама... :D
1. Разликата на енергията от тръби, направени по един и същи начин, и едни и същи размери - тест от 22-23 страница на темата показва 9,(27)девятки. Сегашните - 9,(37)девятки. Единствена разлика - при първите входа и изхода са допрени, при другата - не. Значи трябва да взема мерки да не се допират вход и изход.
2. При право и обратно връзване се получава еднакъв заряд! Е тук вече не мога да измисля нищо! Нямам никакъв "ланс"(това е моя думичка за някаква първоначална идея без да имам доказателства :lol: :lol: :lol: )...Единия път излиза със супер скорост, като водата върви по все по-малък диаметър. Другия път влиза през тясната част и върви към профил с по-голямо сечение. Вярно, че по пътя си среща отново същото разположение на профилите - негативен, неутрален, позитивен. Но пък след това се забива в завой на 180 градуса и върви по тръба с кръгло сечение, което би трябвало да намали енергията! Е да - ама не! Измерването показва същата енергия :twisted: :lol:
3. И откъде се взима този отрицателен заряд по меката връзка :?: Дотам имам полипропиленова тръба, след нея сферично кранче, къс маркуч и е меката връзка. Къщата като цяло е +. ...В интерес на истината преди две седмици разбрах, че от нея спрямо нулата излиза някакъв заряд. При измерване на постоянен ток дава 2,и малко волта. При превключване на "крив ток" :lol: мултицета ми се ошашква и дава някакви невероятни показания с две десетични точки на екрана. И това при положение, че съм изключил външното захранване, а в къщата съм изключил всички уреди от мрежата ( в някои има кондензатори, които реших, че може да са причината ).
Някой ако има идеи - да помага, моля :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот icrow » Пон Авг 12, 2013 3:07 pm

Изчакай и Кадуцеус да се изкаже. На мен май пре умората и повечкото мерене тия дни са ми дошли в повече, така че мисля да се отдам пак само на проекта за топлото. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот bob » Пон Авг 12, 2013 6:07 pm

Е сега го втасахме :x . Icrow ще се занимава с топлото и няма да ни мери творенията, Ivchak е добрият член на журито, а Caduceus само чете и работи . Ми то други които работят добре с махалото май няма. Мисля че е време ти Филип да покажеш уменията си с махалото :lol: :lol:
Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника
от Philip » Пон Май 13, 2013 1:08 pm

***
icrow,
измерванията показват еднаква енергетизация при последната тръба 5 и при 2. Те наистина си приличат по размер и винтова линия, но еднаквото измерване показва, че смяната лява-дясна капка при 5 не е допринесла за увеличаване оргона. Да не би да има влияние деня, посока на снимката (изток-запад и обратното), а пък и самия аз. Биха ли могли по някакъв начин да се избегнат външните фактори при измервания?
***
Що се отнася до махалата - нямам проблем с тях и не робувам на прочетено, а на почувствано. Предпочитам да вържа нещо леко, защото реагира много по-бързо. Проблемът ми е, че нямам база за сравнение. Трябва ми да усетя нещо, което е максимално близо до максимума на енергетизация, за да си дам чувствено определение за максимум. В интерес на истината самия аз създадох грешна представа с думите си по-назад, че не мога да си намеря моето махало, което всъщност е също истина, но това не ми пречи особено.
Наблюдавам - анализирам - променям.

Philip

Мнения: 142
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am
Върнете се в началото


Ето две снимки на вода от тръбите на Филип :

08082013(005).jpg


08082013(006).jpg
bob
 
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Май 07, 2013 12:32 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта