Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот smsi-h » Чет Сеп 25, 2014 10:08 am

Philip написа:Яка турбулентност.
Ще скапе тръбата за норматив поради ъглите, където ще се движи по-бавно, ще създава разреждане и кавитация. Това ще вдигне енергетиката, но няма материал, който да устои при кавитация, създадена от турбулентно движение.


Ха... Не очаквах такъв ефект. Сещаш ли се преди десетина години имаше една фирма "Деметра" от Дупница, с участието на Тренчев, която произвеждаше кавитационни генератори за отоплителни инсталации с някаква украинска нау-хау глава за завъртане на водата и получаване на кавитация. Установката им имаше златни медали на Пловдивския Панаир през 2003 год.

Филипе, давай за "спорта"! :hush: Кавитация е = на висока температура. Направи една тръба и пробвай да я пуснеш с обикновена помпа за парно през някаква елементарна система с вързан термометър. Пределно ясно е, че тръбата ще е по-дебелостенна и няма да я режеш и запояваш, както при капковидната форма, а само ще я откалиш, профилираш и отново закалиш.

А в случай, че турболенцията е прекалено голяма, би могло да изработиш тръбата на участъци, триъгълен-прав участък, после пак триъгълен-прав, после пак и т.н. Целта е да се избегне резонанса на самата тръба, за да не се руши, пък и да не разрушава цялата система. Предполагам, ще е играчка да намериш необходимия профил, но пък ти успя миналата година.

Спиридон написа:А, ако ъглите са с прилично закръгление? Дали има шанс да се получат 3 завихряния?


Пост тъкмо навреме.
Триъгълен профил на тръбата с леко заобляне на самите ъгли, не напълно под 90 градуса. Съответно по цялата дължина на профилирането ще имаме три оси в близост до прегъвките, ще имаме три области за кавитиране във вид на оси. ЦЕЛИ ТРИ! А в центъра, какво би се получило? Пределно ясно е, че ще имаме по цялата дължина на профилираната тръба разлика в налягането между средата и ъглите. И на идея си нямам какво би се получило, но във всички случаи ще тече енергиен процес, най-малкото заради кавитацията.

Ако ме питаш, откъде ми дойде тази идея в главата. Хм... интуиция, която ме връхлетя снощи, докато разглеждах материали за ВСГ. Имай на в предвид, триъгълната форма е вид ЕПС-ефект. :tongue:

Между другото... Тръбата в банята ми вече година бачка перфектно и ефектите й при въздействието на водата не са спаднали въобще! :hola: :cheers:
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Сеп 25, 2014 10:30 am

За спорта ми дай два дни от твоето свободно време, защото аз не разполагам с такова :smileylol:
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Спиридон » Чет Сеп 25, 2014 10:44 am

Спиридон написа:А, ако ъглите са с прилично закръгление? Дали има шанс да се получат 3 завихряния?
Edit: Имам предвид вода преминала преди това през "стандартния" профил на тръбите ти и вече получила въртеливо движение.

Филипе, няма да ти искам от времето :) . Само да кажеш дали смяташ, че си струва да се пробва или е "кауза пердута". :)
Трите завихряния не са ми самоцел и не искам да загрявам водата. :)
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот smsi-h » Чет Сеп 25, 2014 11:01 am

Philip написа:За спорта ми дай два дни от твоето свободно време, защото аз не разполагам с такова :smileylol:


Ако можеше, ей тъй "за спорта", бих ти го дал! Виж си собствения аватар! :tongue:

Майтапа настрана. Какво мислиш за идеята, все пак? И пак виж аватара си! Случайно да виждаш профил на тръба с триъгълник? Твоят е, аз още нямам такъв.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Сеп 25, 2014 12:08 pm

Поглеждам :)
...И виждам символ на тройната ни реалност, обединена и единна в и с цялото :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Спиридон » Чет Сеп 25, 2014 12:16 pm

Много благодаря, за това питах. :)
smsi-h ме накара да си погледна и моя аватар - 3 тръби в 1 :) . Ще ми се по-нататък да пробвам какво ще стане и така.
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот smsi-h » Чет Сеп 25, 2014 6:05 pm

Спиридон написа:Ще ми се по-нататък да пробвам какво ще стане и така.


:surpris:

Да ви имах аватарите! И нищо чудно бъдещите ви постове да са непрекъснато един под друг. :smileylol:

Кажи бе Фил, има ли хляб в идеята? Не ме дръж в напрежение. :sobbing:
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот hyparh » Чет Сеп 25, 2014 7:56 pm

Аз на моя аватар виждам ред в хаоса и хаос в редът :smileylol:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Philip » Чет Сеп 25, 2014 8:46 pm

Свилене, напоследък не те разбирам явно изобщо.
Това си е мой проблем де :smileylol:
Даваш най-разни идеи, но не правиш нищо :)
Действай човече :) Прави.
smsi-h написа:Да ви имах аватарите! И нищо чудно бъдещите ви постове да са непрекъснато един под друг.

И това не го разбирам :doh:
А що се отнася до тръбата - отговорих ти.
Не се сърди, но не ми стига времето да довърша и неща, които съм започнал отпреди месеци. Работя по доста неща, за които въобще не съм писал. Нямам време да работя и по идеи на хора като теб, които знам, че могат да ползват ръцете си и са го доказали.
Така че - топката е в теб - просто вземи и осъществи идеите си.
***
Спиридоне, картинката ти е съвсем друг символ, а не три тръби в една :smileylol:
Ако си си го избрал без да го знаеш, още по-добре :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Виктор Шаубергер - принципи на имплозионната техника

Мнениеот Спиридон » Чет Сеп 25, 2014 10:14 pm

Philip написа:Спиридоне, картинката ти е съвсем друг символ, а не три тръби в една :smileylol:
Ако си си го избрал без да го знаеш, още по-добре :)

Знам, ама в контекста на писаното от smsi-h така излезе :) . Все още смятам, че идеята, която той вдъхнови за 3 в 1 си струва да се пробва, но за пробата ще търся материал по-подходящ за работа в трапезарията :) .
Всъщност за аватар търсех нещо като стилизирано изображение на трискелион. Този семпъл символ ми привлече вниманието сред многото и после проверих откъде идва. Отдавна се канех да пробвам, ама така и така стана дума, та го направих - ето го в малко по-различен от оригиналния цвят. Така дали е по-добре или само ми се струва?
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта