Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Окт 05, 2016 1:42 pm

Колети!

Вече съм сигурен, че генератора който направих ще се ползва повече за регениране на организма.
За независимо захранване на домът ни ще се ползват други устройства и те работят без батерии..
В момента работя за това.
Има само една батерия и то се ползва само за старт.
Стартирането може да се осъществи и без батерия.
Може да се стартира с ръчно задвижвано редукторно устройство.
Даже вече такова е правено и е показвано не веднъж НЕТА.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Окт 05, 2016 2:58 pm

Колеги дори и неуспешен опит да сте правили ще е от полза.
Пишете.
Няма да го прави и друг.

Така се върви напред.

Само опишете какво сте правили.
Така ще прескочим този неуспех.
А ако имате и клип ще е невероятно.
Време е да го направим...
Та то вече гори не останаха... Колегии...

Поздрави!

Жоро!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот caduceus » Вто Окт 11, 2016 8:26 am

Понеже лудницата при мен намаля засега /работата по последната огромна поръчка приключи :) /, започваме с колегите реплика на твоята машина със механичен превключвател. Ще видим дали не може да се направи и с искрище, защото тия механики също са проблемни
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Чет Фев 23, 2017 2:56 pm

Здравейте колеги!

На тези който са следили какво пиша е известно какво се случва с батерии заредени от генератора ми. И то не става въпрос само за оловни както пишеше Бедини а и за каквито и да се сетите батерии дори и за обикновени батерии, който не са акомулаторни....
Отдавна беше когато ви писах, че батерията на колата ми беше паднала на 5 V и след като я обработих с генератора и я поставих на колата тя стана по пъргава и ми прави все още и икономия на гориво и то 35%.
А не както пишеше Бедини, че ефекта от радиантната енергия изчезва след 120 часа.
Та преди няколко дни забравих фаровете включени и батерията на колата беше на нула волта.
С кабели подкарах колата от друга батерия и за 15 минути докато се прибера в къщи се оказа, че батерията е напълно заредена от алтернатора на колата. :surpris: Нормално е да я зареждам поне осем часа с конвенционално зарядно. А и обикновено батерия разредена но нула волта вече не работи. Между другото трябва да спомена, че батерията беше гореща.
Това доказва, че тази батерия е напълно променена на молекулярна основа и също доказва, че моя генератор е много различен от на Бедини. Сега ще установя дали ще ми прави икономия на гориво като не е заредена от генератора а от алтернатора на колата.
Скоро ще съм на ясно какъв е разхода на гориво след тази случка.
Аз лично съм сигурен, че тази батерия се зарежда от етера с енергия. За това и се държи така не нормално.
Сигурен съм, че доста колеги ще пишат . Къде е този етер? Покажи го.
Това го е показал отдавна Айнщайн в експеримент с който иска да докаже, че няма етер.
Звучи абсурдно, но е факт. Във вакум поставен механичен будилник нагласен да звъни ако е във вакум ще видите,че чукчето удря камбаните на будилника, но няма да чуете нищо. В същия момент ако осветите будилника който е във вакум ще четете идеално циферблата и няма да видите едно тъмно петно на стената зад вакумния балон а ще видите светъл кръг на стената зад вакумния балон.
Ако във вакума няма нищо, то тогава ще видите сянката на вакумния балон а не светъл диск.
Светлината се разпространява в етера. За това и минава във вакума, защото етера е флуйд който е навсякъде. И в космическото пространство. За това и виждаме звездите.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Мар 15, 2017 1:22 pm

Здравейте колеги!

Оказа се, че батерията на колата ми вече и след като се е заредила от алтелнатора на колата а не от генератора работи идеално и то със зареждане само за 15 минути. :oh: И продължава да ми прави същата икономия на гориво както преди.

Пиша ви това чак сега , защото исках да изпразня поне няколко пъти бутилката с газ за по достоверно.
Това доказва, че батерията е тотално променена и ползва различна от познатите ни енергии. Не е възможно да се зареди батерия е 77Ач която е на нула волта за 15 минути. Нали?
С каквото и конвенционално зарядно да се пробвате е невъзможно да се зареди за толкова кратко време.

Зная, че звучи невероятно, но е факт.
Има и свидетели на това.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот icrow » Сря Мар 15, 2017 11:36 pm

Разредена до 0 е изобщо чудно, че се е заредила :question:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Пет Мар 17, 2017 4:31 pm

Здравейте колеги!

Ако някой от вас има възможност да направи спектрален анализ на електролита на батерия обработена от генератора ми нека се обади и да разберем какво се случва с електролита и защо не вони батерията като се зарежда след като е обработена от генератора и защо се държи така не нормално след това. Такава батерия вече и с конвенционално зарядно се зарежда много бързо и се държи като тази която е заредена от генератора.
Всеки който е зареждал оловна батерия знае, че в този момент газовете които се отделят вонят гадно а батериите които се зареждат от генератора не вонят а врят яко и то като въобще не загрява при ток на зареждане до 13 А. :question: Даже се охлажда... И защо се намаля радиационния фон при зареждане?
Установихме го това със съответния уред. Радиантната енергия не изчезва от батериите заредени от моя генератор както обясняваше Бедини. Повече от две години батерията на колата ми работи и то с радиантна енергия а сега и след като е заредена от алтернатора на колата ми пак работи с тази енергия.
Добре ще е да се направи анализ на електролита преди зареждане от генератора и след като е заредена.
Така ще може да се установи разликата която се е получила в електролита. Няма да се учудя ако се окаже, че и материала от който са направени и клетките се е променил.

Крайно време е да сме наясно какво се случва и да се докаже. Това ще преустанови
празнословията на някои от колегите, които са убедени, че пиша простотии...

Поздрави Жоро! :hola:
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Съб Апр 15, 2017 1:56 am

Попрочетах това онова , всичко няма как...така изведнъж. Преди много време срещнах тази 'машинка' в мрежата, днес се връщам пак при нея - простичка, елегантна, ефективна. Достъпна за всеки - дори само за да му обърне мисленето ... и то не остава много след това.
Виждам че няма новости, не я развивате като че ли машинката - а има на къде , още много има. Спрял ли е проекта или се движи още ? С колко локомотива ? :)
Захващам се с експерименти, крайно време ми е - първо да ви настигна с един прототип и аз. Доколкото разбирам всяка бубина може да работи съвсем самостоятелно , но е спестена (обединена) тригерната жица - и така всички работят вече само заедно ? Обаче има трудности.

Идеята е следната - всички полета, с които работите са вихрови, особено това последното, което търсите - радиант наречено. Въпреки това виждам във всички модели бубините да сработват едновременно. Как ви се струва 7 към 5 ?
7 магнита на ротора и 5 бубини около ротора, които сработват всяка за себе си, последователно. Ще се получи една 'пътуваща точка на сработване' ... За това се иска единствено всяка бубина да си има собствена тригерна намотка и платките могат да станат съвсем независими. Обединява ги само общият ротор. Но пък очакваме с нетърпение вихъра от въртящата се 'вратичка' за вток, която отваряме не едновременно а последователно.

Има много различни комбинации - като при 7/5 и 5/3- ротора и точката на сработване обикалят в противоположни посоки. А в случаите 4/3, 5/4, 6/5, 7/6 и т.н. се въртят в една и съща посока. Първата цифра е броя на магнитите по кръга на ротора, втората цифра е броя на бубините около него.

Това го пиша защото Gogo1 казва че е сънувал пентаграма и ми хареса подхода. Това е правилния път, подкрепям го.
На мен пък ми харесва последователно сработване на магнитите и намотките, настройката вярвам ще е по-лека. Не е проблем да се добави още по една жица в 'каруцата' и да видим ще се завихри ли поле ? В сегашния случай то може би трепти, възбужда се , но според мен не е грешно да се потърси завихряне.

Имам и една още по-върла идея, която ако заработи ще изстреля машинката директно в челните редици, но едно по-едно. Ако искате ще ви направя чертежи и ще ги пусна като картинка за да е по-ясно какво точно казвам.

От електроника не разбирам. Ето в долната простичка геометрия ако ротора се върти обратно на часовника , точката на сработване ще се върти по часовника , не е трудно да се проследи. Ако някой го сглобява така - нека внимава.
Прикачени файлове
rot.JPG
rot.JPG (34.44 KiB) Прегледано 4141 пъти
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Съб Апр 15, 2017 7:30 am

Здравей, Питър!


Не съм зарязал този генератор. В момента работя по друг и за да се получи
трябва пълна концентрация. Негативизма който се бълва от повечето форуми от колеги които въобще не са проумели за какво става въпрос пречи на работата ми. Поне при мен е така.
Все още повечето не са проумели, че това не е обикновен (стандартен) генератор.
Щом още правят сметки колко консумира за да работи и колко отдава като мощност на изхода значи въобще не знаят за какво иде реч.
Този генератор ми показа, че има радиантна енергия, че има етер,ефир или както там го наричат.
Известните ни стандартни формули и понятия тук не вършат работа. Напротив. ПРЕЧАТ...
За това което пишеш. На всяка бобина да има тригерна намотка.
Ето този вариант е с такива бобини.

https://www.youtube.com/watch?v=AcQ4DNiEnWw

Генератора направен с такива бобини се настройва много трудно и не работи както трябва.
Доста време се занимавах с него.Не може да се настрой така, че да съвпаднат импулсите от тригерниге намотки и да се сформира такъв кратък импулс на изхода.

download/file.php?id=2936

https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA

Този вариант е само с една тригерна не за да спестя проводник а за да се получат максимално стръмни и с голяма амплитуда импулси.От това зависи колко енергия ще се извлече от етера чрез реакцията която протича в електролита на батерията.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Коментари за Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Питър » Съб Апр 15, 2017 6:18 pm

Притежавам свещен граал или празната 'чаша', никакви знания.

Досетих се за тази трудност, която визираш - затова разминах магнитите в ротора и бобините около него. От отговора разбирам, че целта е скок на напрежението - остър импулс, тока е нищожен така че с напрежението колкото по-високо стигнем всичко е добре дошло и отишло по най-краткия път в батерията. Иначе го губим на мига.


Т.е. един генератор с 10 бобини работи по-добре от 10 генератора с по една бобина, във втория случай сигнала се разделя и не е така висок и остър. Целта е да се получи импулсен поток с максимално високо напрежение, без много разходи на мощност. Така го разбирам аз този отговор. Но струва ми се десетте напрежения са вързани успоредно, не последователно. Интересна главоблъсканица е тоя генератор. При положение че токовете са нищожни - защо всяка намотка е на отделен транзистор ? Намотките са повечко само за да се свали импеданса във втората верига и да стигнем мигновено до батерията или до кондензатор,не за друго.
Няма значение, аз и без друго не разбирам, време ми е да започна проби.
От къде мога да купувам бобинажен проводник - качествен и на добра цена ?
Генератор с една бобина си работи не лошо , дори Джон казва, че с малко махало и само един магнит зарежда по-добре, но патентова големия някъде прочетох.
Странно наистина. През парадоксите е пътя към истината. От там е минал Николо.

Ако бобината има сърцевина , не трябва масур. Достатъчни са 2 пръстена да стегнат сърцевината в двата края и намотките могат да започнат директно върху сърцевината, губи се стената на масура. Интересно ми е също, ако всяка намотка от 8-те или 10-те жила се навива самостоятелно в отделна зона на бобината, като се разделят с пръстени - дали различните зони /намотки ще работят еднакво ? Или централните ще се различават от крайните.

Също се забелязва, че сърцевината е дебалансирана в тялото на бобината - при Джони е изтеглена назад , надалеч от ротора, при Гого е изтеглена напред към ротора - т.е. бобината веднъж работи повече над северната част на сърдечника и веднъж повече над южната.

Решенията, които се търсят за полета, ток, енергия - са повече геометрични ми се струва. Така излиза като гледам как и четиримата първопроходци - като ги започна с Нико, Шаубергер, Сърл и ги спра до Бедини - в края стигат до една и съща геометрия - торус. И 'нещото' заработва.
Аватар
Питър
 
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 9:28 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron