Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Пон Яну 12, 2015 3:07 pm

Здравейте колеги!
Ще ви обясня,как най бързо и евтино може да направите макарите за бобините.
Аз използвах ПВС тръба с външен диаметър 20 мм и лист дебел 4 мм и широк 95мм също от ПВС.
Залепването на шайбите,който изрязах от листа,към тръбата става със съответното лепило,но не забравяйте да матирате тръбата на местото на залепване със шкурка,защото ако не е матирана се отлепва и става фал.
Размерите на макарата са дължина на тръбата 92мм, а на шайбите 90 мм на 20мм.
На тази макара може да навиете осем намотки с проводник 0.75мм.
Извинете ме за несистематичните обяснения.Аз съм много неща но преподавател не съм.
Ако някой вече е започнал да прави Бедини двигател и се затруднява да пише.
Ще помагам
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот icrow » Пон Яну 12, 2015 4:00 pm

Aз зa себеси съм се убедил, че плaстмaсaтa с рaзтaпяне и омесвaне с поялник стaвa нaй-здрaво.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Пон Яну 12, 2015 4:57 pm

Да icrow абсолютно си прав,че с поялника става по здраво,но не всеки има опит със запоявяне на ПВС с поялник.
Тръбата не трябва да деформира,защото вътре се поставя помеднения тел и няма да се получи.
Теловете трябва да са добре уплътнени с възможно най малки междини и след това залепени с лепило,за да не ги издърпат магнитите.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Спиридон » Вто Яну 13, 2015 12:43 am

Добро и евтино лепило за пластмаси се получава като в ацетон се разтвори пенополистирол (по-известен като стиропор) до получаване на леко гелообразна течност.
Все пак трябва да се пробва здравината на слепеното за конкретния случай (не само за това лепило), защото някои пълнители, оцветители и особено пластификатори, които се влагат в пластмасите, може да прецакат нещата.
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Вто Яну 13, 2015 6:20 pm

посока на намагнитване.jpg
посока на намагнитване.jpg (21.42 KiB) Прегледано 4566 пъти
Като правите ротора с магнитите е добре да използвате магнити със следните размери 30/20/20мм,като посоката на намагнитване е по страната А.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Яну 14, 2015 9:59 am

Здравейте колеги
За да получите повече радиантна енергия трябва,като изработвате бобината предварително да усучете проводниците за съответния брои намотки и тогава да ги навиете на макарата.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот icrow » Сря Яну 14, 2015 10:54 am

Подобно двойките нa FTP кaбелите?
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Яну 14, 2015 2:10 pm

Здравей icrow
Тук Бедини показва,как да навиете бобината https://www.youtube.com/watch?v=DUGh9v2AsuA ако нямате нужната техника.
Аз се чудех защо Бедини ги усуква,но caduceus ме светна за това.Когато мислят повече глави винаги става по бързо и лесно.Той ми каза за литцендрат.За този генератор събирах информация два три месеца и веднага трябваше да видя,че работи. :) posting.php?mode=reply&f=7&t=198#
Моя вариант е без усукани проводници и работи,но като се усучат ще работи още по добре.
Когато навивах бобините беше гадно време,а не разполагам с такова помещение,че да ги опъна и насуча и се чудех,защо трябва да са усукани.Сега знам.













icrow
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Сря Яну 14, 2015 2:49 pm

Аз мисля да изработя бобината с усукани проводници по следния начин.
Навивам една намотка 900 навивки защото,като усуча осем проводника ще стане един дебел проводник и ще станат
по малко навивки.След това опъвам тази намотка и добавям съответния брой дължини проводници, като Беини на липа. https://www.youtube.com/watch?v=DUGh9v2AsuA
Ако някой има друго решение нека пише.
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Двигател на Бедини

Мнениеот zhivko83 » Сря Яну 14, 2015 7:00 pm

Gogo1, виж тази тема, може да ти е от полза за навиването - viewtopic.php?f=4&t=110
:hola:
Аватар
zhivko83
 
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Дек 07, 2013 2:52 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron