Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот caduceus » Вто Юни 28, 2016 3:20 pm

От писане файда няма, от спорове с глупаци също. От друга страна, да си знаеш че не всички които те нападат са прости и не са разбрали какво става ;) Когато едно нещо е ценно и излезе във форум публично, то се осмива веднага за да не се работи по него от тези които се колебаят. На второ място, темата се заключва, когато определени хора които имат интерес към технологията са разбрали, че повече не могат да научат /изстискали са те докрай, естествено ако си се дал сам/. На трето място, тихомълком започват експерименти и опити за се направят пари от това - и бъди сигурен, че няма да те споменат после никъде. Дано си се сетил да задържиш нещо важно за себе си, защото иначе просто пиеш една студена вода а хитреците дето са ти скъсали нервите, се радват тайно - или дори явно ако са много нагли :devil:
Така че Жоро, не се занимавай да разпространяваш така технологията си - има начини да е полезна и да се запушат устите на двуличните /ако са разбрали нещата и си траят - такива са/ елементи, на тези с високо его, които си мислят че държат Господ за шлифера и нищо не може да им влезе в простите глави изначално /или поне откакто са завършили института и са ги усреднили ментално/, както и тези, които просто са глупави и не схващат - но пишат като за световно.
Всичката тая сган не си заслужава нервите.
Между другото, аз отидох доста напред в усилването на ефекта, чисто оргонно и с обработка на компонентите. Имам практически опит с магнитното искрище на Тесла, което вярвам че е подходящо и за този тип генератор.
Ти си направил достатъчно с конструкцията на Бедини за да тръгне като хората, с пет бобини и осезаем ефект. Работиш и по премахването на транзисторите - с искрище или механичен превключвател.
Нещата се преплитат - затова, тека работим заедно и направим нещо като краен продукт. Не за добиване на СЕ, не за захранване на къщи и прочее. За друго, което ще е с многократно по-бърз ефект и полза за всички - а най-вече за природата и децата след нас ;) Тогава можем да работим и с хора, които са на необходимото равнище - и всичко ще влезе до две-три години в практиката, масово. Това обаче няма да се пише публично никъде докато не завърши проектът - със сигурност поне не от мен, а също и от теб, защото гарантирано ще има договор за конфиденциалност. Промишленият шпионаж е на всички равнища - включително и по форумите :)
ОК?
Ако пък не искаш да го направим така, работи си - аз също ще си действам, но това бави прогреса и не е логично.

ПП
Относно това което става в акумулатора, може да видиш в Нет-а как се зарежда клетка на Джо. Процесът е подобен.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот caduceus » Вто Юни 28, 2016 9:19 pm

Ето линкове за това, как се зарежда водата в Джо селл - подобно е на процеса в акумулаторите
http://www.linux-host.org/energy/bas109.htm
http://pesn.com/2012/05/19/9602096_A_Jo ... it_charge/
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Slav » Сря Юни 29, 2016 10:02 am

С уговорката, че пиша това, което ми идва на акъла ей така на първо четене (и не разбирам от електроника нищо, освен това, че мога да различавам отделните компоненти във веригата) мисля, че акумулатора, въпреки че е негоден се явява нещо като концентратор на енергия от етера. Това според мен се получава заради обработката му с генератора и той чисто химически е променен и съответно функцията му е различна, свойствата му също.

Явявайки се концентратор той може да извлича и съответно да отдава енергия от етера, при това без да има логика с познатите ни закони. С други думи може да отдава много повече, отколкото по принцип ние смятаме, че е възможно и то без това да се отразява на подаваното горещо електричество в системата, защото системата компенсира с енергията извлечена от етера.

Реално генератора миксира и съответно разпределя различните видове енергия, като на изхода получаваме сбор от много неща, но според мен можем да измерим само две-три от тях с уредите, които разполагаме.

От всичките глупости дето изписах може и да има нещо вярно :) Това са си мои разсъждения. Относно опасенията и съветите на Асен - аз ги смятам за напълно уместни. Според мен хората, които непрекъснато и неуморно плюят са всъщност най-активните експериментатори, но правят всичко възможно да отклонят вниманието и усилията на болшинството в друга посока. Все пак като се наредят много животни на яслата дажбата не е толкова голяма :) Пък те искат да се впишат като изобретатели и иноватори и пр, а как ще стане ако не са се погрижили предварително да убедят останалите, че няма смисъл в начиннието. Колкото по-малко конкуренция, толкова по-добре за тях.

Човек никога не трябва да подценява човешката глупост, алчност и простотия. Аз лично смятам, че те са безгранични и неконтролируеми.
Ако можем да ги впрегнем да произвеждат СЕ ще има за всички, даже ще изнасяме и за други планети :hush: :smileylol:
Аватар
Slav
 
Мнения: 319
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 5:08 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот caduceus » Сря Юни 29, 2016 11:05 am

Абсолютно вярно, Слави! Водата, или в случая с акумулаторите - електролитът, се явява силен концентратор на оргон. На второ място, електролизата като процес стимулира мощно оргонното натрупване от околната среда. В частност + и - пластини по които тече прав ток или се поддържа електростатичен заряд, работят като клетка или един вид лепило, което привлича и задържа оргонния заряд от средата. Всичко си е описано много добре в ръководството на Алекс Шифър за изработка на Джо селл - както теорията, така и практиката /виж първия линк от предишния ми пост/.
Така че, от тази гледна точка е ясно какво става в акумулатора в енергиен план. Какво става като хим.реакции, не е толкова важно. След натрупването на оргона вътре, започва сравнително бавен процес /има инерция/ на преобразуване на оргонния заряд в електрически. По принцип това е леко неестествено, защото в природата правилния процес е обратния - от по-низше, с голяма степен на хаос към по-висше и организирано състояние.
Понеже оргонът е с по-висока вибрация и носи много повече енергия от нормалното електричество, при разпадането му се освобождава много допълнителна енергия, която преимуществено е такава, каквато е средата на "капана" - в случая електрически заряд, поради поляризираната електрически среда в акумулатора.
Това е, съвсем накратко.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Чет Юни 30, 2016 12:42 pm

Slav, твоите разсъждения въобще не са глупави почти съвпадат с моите изводи от многото експерименти които направих.С caduceus не веднъж коментираме това което се получава и съвместно с него ще направим нов генератор който ще работи с енергийна клетка а не с батерия.Тогава на изхода ще има киловати а не ватове.Няма да е лесно, но ще стане. Вече съм наясно какво трябва да се направи и с познанията и практическия опит на caduceus в оргонната енергия и на моя опит с генератори от този тип ще стане нещо невероятно.
Новия генератор ще е със съвсем различни бобини и магнити. Ще се запази само конструкцията.
Няма да има никаква електроника.Няма толкова бързи транзистори като механичния прекъсвач.
Поради това ще се наложи и тотална промяна на бобините и магнитите.
Ако има и други мнения ги очаквам. Колкото и щури да са. Пишете.
Това може да помогне за по бързото реализиране на проекта който сега се започва.
В тази област няма специалисти. Ако се притеснявате ми пишете на лични а може и по телефона.
Пишете ми. ПОМАГАЙТЕ. Всяко мнение колкото и щуро да е ще помогне.

Поздрави!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Vanhow » Пет Юли 01, 2016 9:18 pm

Гого, поздравления за машината която си сътворил! Напълно подкрепям хипотезата на Slav, която може би е най-близо до истината. Много жалко, че заключиха темата в мазето, но от там останах с впечатлението, че хората не вярват в свободната енергия и се чудя какво правят там, като се има предвид името на форума?!! Сред всичките подигравки към теб, някой спомена, че дори и да няма СЕ в генератора, с един фотоволтаичен панел към захранването, генератора е ефективен. Като се има предвид импулсния характер на заряда и това, че високоволтовите импулси подмладяват батерията, няма да има нужда от подмяна на акумолатори на всеки 4-5 години както при стандартното зареждане. Точно такава е и моята система с разликата, че Бедини генератора е хибрид! 200 ватов панел захранва системата която консумира 24v 5А и зарежда с почти същия ток два акумолатора по 140аh свързани последователно, които се разреждат чрез инвертор в мрежата. Прави ми впечатление, че колкото е по-голям товара на изхода, пада леко консумацията на входа и се вдига тока на изхода. Оборотите на ротора леко спадат, но това е в плюс защото оборотите са над 4000 в мин. Вече имам неприятен спомен с пръсването на ротор, който отнесе всичките бобини.. направо си беше експлозия. Не знам колко са компетентни в мазето с изказванията, че този генератор не става за нищо, но тази система намали сметката ми на тока осезаемо!
Поздрави на работещите и се надявам втория ми пост да не бъде изтрит без причина като първия.
Прикачени файлове
Бедини реплика.jpg
Бедини реплика.jpg (290.89 KiB) Прегледано 4651 пъти
Vanhow
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Дек 19, 2015 7:35 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Съб Юли 02, 2016 1:58 pm

Здравей Vanhow!

Като прочетох какво пишеш за твоя генератор стигам до извода, че не си го настроил правилно.
Не са необходими толкова високи обороти за да работи ефективно генератора.
Не зная колко дълги са проводниците на бобините на твоя генератор, но май са по къси от моите.
Значи и тока които е необходим за работата му ще е по голям. В момента при теб бобините не работят ефективно.Може да повишиш още тази ефективност.
За работещ генератор който ползва фотоволтаична клетка писах аз. :)
Моя генератор работи много ефективно с една 250W фотоволтаична клетка.
Вече има къщи които се захранват с такава система.
Дай ми твоя тел. №.
По лесно ще комуникираме.
Дай го на лични.

Поздрави Жоро!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Vanhow » Нед Юли 03, 2016 1:07 pm

Здравей Жоро, прав си проводниците са почти наполовина по къси от твоите 47м. Оборотите на ротора са такива заради самите магнити, които са доста силни феритни 50/25/15мм двойно слепени с феритна плочка между тях. Получава се силен остър връх. Бедини и Том Берден обясняват за скаларното поле и индуцирано такова напрежение което се получава. По руските форуми има доста интересна теория за това. Пробвал съм ротор с нормално разположени магнити и оборотите са много по-ниски, ефективност 50%. Пробвал съм различни транзистори и най-добрите резултати са с MJL21194. Резултатите са следните: вход 24V 5A на изхода зареждам два акумолатора 24V 4,8A под товар. Според моите сметки ефективността на генератора е почти 90%. Според теб как може да увелича ефективността на бобините?

Поздрави
Vanhow
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Дек 19, 2015 7:35 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Нед Юли 03, 2016 3:31 pm

Vanhow,-такива батерии за който пишеш ти на моя генератор и под товар да са се зареждат за минути и то на много по ниски обороти. Покажи осцилограмата на твоя генератор. Така ще придобия по точна представа какво трябва да се направи при теб.
Габаритите на бобините и магнитите трябва да са точните иначе няма ефективност.
А ако гледам как работи генератора ти по скайпа в реално време ще ти покажа веднага какво трябва да направиш.

Поздрави!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

Re: Генератор на Гого1 - модификация на Бедини

Мнениеот Gogo1 » Съб Юли 16, 2016 12:55 pm

Колеги!
Гледайте този клип и се опитайте да обясните защо не се променя тока за работа на генератора и тока за зареждане на батерията от генератора като включа 5А товар към батерията, която както се вижда на клипа е направо мъртва.
Защо според вас се получава това. Като оставих да работи пет денонощия така както се вижда на клипа батерията не прегря а ставаше по студена.
С такъв ток на зареждане 50 Ач батерия за пет денонощия просто ще изгърми от прегряване а тя ставаше по студена.

Очаквам мненията ви.

Поздрави!
Аватар
Gogo1
 
Мнения: 703
Регистриран на: Вто Дек 30, 2014 12:08 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron