Гребенников - платформа

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Гребенников

Мнениеот hyparh » Чет Сеп 18, 2014 10:47 pm

Най-много сме писали за тези неща в темата "Антигравитация", но отделна тема може би ще е по-добре, да се съсредоточим конкретно по плотформата.
Напоследък някакво вътрешно усещане/интуиция ми подсказва, че трябва смело да вървим в това направление и ме кара с часове да размишлявам по въпроса. Мислите за антигравитацията сякаш ме преследват :lol:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников

Мнениеот caduceus » Пет Сеп 19, 2014 2:52 pm

И аз имам същото усещане и затова захващам да пиша по темата. Време е истината около това сериозно научно постижение /направено в типично гаражен стил :) / да се разкрие, защото има доста дезинформация и мъгла.
И така да дръпнем бика за опашката ;) :lol:
Основните положения, които са абсолютно и доказано сигурни:
1. Платформата е техническо устройство, копиращо бионичен принцип. Т.е. не са лепени надкрилки на бръмбари на летвички и прочее, а е разбран и копиран принципът на работа, като изделието е правено с подръчни средства. ВСГ казва че този вид бръмбар е рядък и единствено в това лято когато е открил ефекта, е имало доста екземпляри от него наоколо. Бръмбърът е разред твърдокрили /колеоптера/ и няколко от тях са с развити кухини в надкрилките, но най-мощните са бръмбарите носорог и рогач.
2. Платформата не може да се направи от човек, който не усеща енергията - т.е. чист техник. ВСГ е бил радиестезист и е работил с рамки, багети и дори директно с ръцете - т.е. е имал необходимата чувствителност към оргонното поле и я е развил с времето. Писал го е едно към едно в книгата си "Мой Мир". Без усет за полето работата по платформата е все едно сляп да се опитва да чете нормална книга.
3. ВСГ е имал необходимата практическа техническа подготовка - шлосерство, гравиране, конструиране, както и обемна представа за конструкцията + изготвяне на макети и рисунки в най-големи детайли. Вижда се от работите му на художник и макетист.
4. В състава на платформата влизат някои сравнително трудно намираеми материали, при които е видял известни проблеми с доставката. Споменава го сам, но не помня къде в книгите и статиите му беше. Забило се е в ума ми.
5. Платформата не е била само една - имало е няколко и конструкцията се е подобрявала с времето. В началото е почнал със малки свободно летящи макети, които е пускал под някакъв прост навес където е работел. Летели са от единия до другия му край - това беше написано в "Письма внуку" някъде в края.
6. Какво всъщност означава точка 5.? Че няма нужда някой постоянно да стиска дръжките на руля, като подава един вид биоенергия към работната част долу - това е една от руските версии. Демек платформата била усилвател на собственото поле на ВСГ - което явно не е така.
7. Много важно! Платформата в долната си част има т.нар. от ВСГ "блок панели", които са разположени един спрямо друг не като ветрило, както е в общоприетата дезинформационна версия, а както сам казва ВСГ - като "жалузи". Т.е. имаме не разпъване на ветрило при наредени пластини /блок панели/ една над друга, а завъртане на вертикалните жалузи /блок-панели/ по оста си подобно на алуминиеви щори. Защо? Защото сам ВСГ казва, че когато постави две надкрилки от онзи бръмбар вертикално, може да ги свърже с връвчица защото няма отблъскване, а когато са хоризонтално това е почти невъзможно. Т.е. реалната конструкция е съвсем различна от общоприетата по руските форуми /Матрикс и др/.
8. Платформата се стартира със подаване на прав ток с ВН от нещо - в началото е била батерия "Крона", захранваща може би малък шокер /не е ясно/, но поради проблеми с губене на заряда на батерията в условия на променен ход на времето ВСГ е минал на механичен вариант - магнето от стар мотопед, който е притежавал /известно е/. Педалът на платформата за който толкова се чудят руснаците всъщност е стартерът - най-вероятно при старт се изтегля нагоре и чрез зъбна рейка завърта магнетото при рязко натискане с крак ;)
9. Принципът вече съм го коментирал, но пак да кажа - това е вид праймъри драйв или първичен движител. Вид активна оргонна леща, която променя локално движението на двата насрещни енергийни потока /земя-небе и небе-земя/. Основния поток в посока към земята е от слънцето, затова когато се стартира платформата се носи в посока обратна на него - един вид отразена вълна. Токът в началото е нужен за стартиране на един вид самоподдържаща се генерация на ВН. Т.е. платформата е не само антигравитационно транспортно средство, а и генератор на свободна енергия. Процесът е лавинен и след достигане на критично ниво спира, като има контрол върху нивото чрез дръжките в руля.

Засега толкова, приятно осмисляне :hola:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников

Мнениеот hyparh » Пет Сеп 19, 2014 5:02 pm

Аз разбирам, че в случая тези жалузи се оказват активните елементи на платформата. Остава въпросът от какво са направени, може би нещо поресто? Мисля си, че наличието на дърво също оказва влияние, понеже и при други “антигравитационни” (дайте да измислим по-подходяща дума, че тази вече ми се струва смешна :lol: Може би “оргонно-лещови” или “пространствено-лещови”) конструкции присъства дървен материал – я талашит, я шперплат...
При следните демонстрации също имаме дърво и отдолу някакви бели цилиндърчета, които се вижда как се разместват при “катапултиране” на предмета (има ответна реакция). При внимателно анализиране траекторията и начина на изстрелване на обектите, ясно могат да се различат отделните стоящи вълни – точно както ги обрисува и ВСГ. Предметите се изстрелват на стъпки. Ефектът е много подобен на диамагнетизъм (http://en.wikipedia.org/wiki/Diamagnetism), но в случая е на стоящи вълни и влияе на предмети от всякакъв материал, защото природата му е гравитационна.
Забележете на първия клип как плочата от начало се носи (плава) на няколко милиметра над дървото (застанала е на първата стояща вълна) и след като оператора я побутва, вече “захапва” и следващите стоящи вълни:

https://www.youtube.com/watch?v=mODcfxA4en8

https://www.youtube.com/watch?v=kHfyP7yeTbc

Големият въпрос е КАК става тази работа :lol: Т.е. какво пропускаме, за да го направим на практика? Тук дори не се вижда някакво захранване, сякаш цилиндърчетата и дървото са достатъчни.
С помощта на Филип, аз постигнах някакъв ефект, но не съм сигурен дали беше точно такъв или чисто електростатичен по природа. Опитът ми включваше малък пакет от сламки, които отвътре и отвън са напръскани със сребрист спрей. Този пакет стои върху огледало, а на известно разстояние над тях (5-10 см.) има метална решетка от стар VEF. Сламките са обгърнати с фолио и се подава ВН на него и на решетката. При един от опитите леките материали (парчета стирипор и от онези порести неща, които слагат в кашони с чупливи предмети) в/у решеткта изведнъж излетяха право нагоре, издигнаха се на 50-60 см. и след това с дъговидни траектории настрани паднаха на земята. Това нещо се получи само веднъж, после колкото и да опитвах не стана.
После си играх с чисто ел.статични трикчета, на един приятел му падна ченето като му показах следната демонстрация :lol: Вика WTF :lol:

http://dox.bg/files/dw?a=8bd2e7191f

Тук имаме пакет от отрицателно заредени проводящи сламки, които отблъскват лек порест предмет чрез разделяне на зарядите. Този вид отблъскване е съвсем различен като поведение от описания по-горе. Тук предмета избяга настрани.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников

Мнениеот smsi-h » Пет Сеп 19, 2014 6:13 pm

caduceus-е,

Тъкмо ти е дошла музата... Ти баща, ти майка! :hola: Що не ни разкажеш, каква е връзката между платформата на ВСГ и ефирния етерен обект на Тесла? ;) :worship:

"9. Принципът вече съм го коментирал, но пак да кажа - това е вид праймъри драйв или първичен движител. Вид активна оргонна леща, която променя локално движението на двата насрещни енергийни потока /земя-небе и небе-земя/. Основния поток в посока към земята е от слънцето, затова когато се стартира платформата се носи в посока обратна на него - един вид отразена вълна."



Това, което си мисля е следното. Тъй като за възникването на гравитацията имаме два насрещни потока, небе-земя и земя небе, за да преодолеем по-силния поток, небе-земя, требе да го елиминираме частично, за да може потока земя-небе да стане приоритетен за нашето техническо устройство, с което ще летим и наистина да полетим. Прав ли съм?
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Гребенников

Мнениеот hyparh » Пет Сеп 19, 2014 6:24 pm

Бе то е ясно, че требе, но въпроса е как да стане на практика :) Теорията сме я разнищили вече доста дълбоко мисля.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников

Мнениеот smsi-h » Пет Сеп 19, 2014 7:15 pm

Анджек де, тъкмо caduceus-а да ни разясни, щото от теория до практика балкан разлика, а той е най-вътре в нещата.
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Гребенников

Мнениеот caduceus » Пет Сеп 19, 2014 7:44 pm

Здравейте! Виждам че има интерес към темата :)
Хубави видеа, Хипарх. Технологията на ЕПС /еффект полостных структур - ефект на кухите структури/ в най-чист вид. Но за да има сериозна тяга трябва напомпване със стартов електростатичен импулс - това е еднозначно. Подобно е на напомпването на лазер, за да започне да излъчва.
Да се върнем малко на теорията и доказаните от ВСГ неща. Ще карам пак по номера, защото ми е по-лесно да си подредя мисълта:
1. ВСГ казва, че от всички излъчватели на ЕПС които е правил, три компонента излъчват само положително. Това е важно, защото едва ли ще си направи негативен излъчвател с такава мощ и ще се качи на него, за да се гътне скоропостижно :lol: Та нещата са: пчелни пити /не гнезда на оси - те са негативни/, сито за брашно и тефилин /кожена еврейска молитвена превръзка за глава, на която в областта на третото око има малка кожена кутийка със свещени цитати от Талмуда /. Пчелните пити не са добър и достатъчно здрав материал за да се конструираш нещо летящо и да се качиш на него :gwitch: , тефилинът също отпада - той просто е спомагателно устройство за развитие на интуицията. Остава какво? Сито за брашно...
2. Така че повече от ясно е, че в конструкцията на блок-панелите има мрежи. И то някои от тях са метални, за да може да се пусне електростатика по тях за старта. Това е еднозначно!!! Сега от какъв материал са мрежите, не е ясно - но най-вероятно са помеднени или директно медни, защото имаме работа със студено електричество във токова и полева форма - демек нашия стар оргонец :lol: Той доказано се натрупва /при скаларни Тесла вълни например/ само на медни и сребърни повърхности, които забележете!!! - са сегментирани... И това го виждаме както при патентите на Тесла, така и при Ед Грей със неговите приемни мрежи на конверсионната тръба.
3. Много важно обстоятелство е и това, че мрежите /те са поне две, а най-вероятни три/ не са с еднакви по размер кутийки. Защо - ще спомена по-късно когато разглеждаме конкретни конструкции на блок-панели.
4. Какво задържа оргона като един вид кондензатор? Всичко порьозно - керамика, активен въглен, зеолит и т.н. ВСГ има едни много интересни опити със таблетки активен въглен - правил съм ги и става, със плоски парчета зеолит също. При движение в елипса на малко разстояние се получава забележимо отблъскване както при едноименни магнитни полюси... Но има бързо разсейване на ефекта и трябва да се поддържа движението - спреш ли, отблъскването изчезва за секунди. Можем да предполагаме, че и порьозно дърво работи по подобен начин и т.н. - но едва ли е съществено за ефекта. По-скоро има друг материал вътре от типа на хартия и кедрова смола, която е доста силен естествено позитивно зареден материал. Целта е минимално разсейване, не че тези неща са достатъчни за ефекта - просто са спомагателни.

smsi-h
Абсолютно си прав. Имаме нещо като етерна леща, която разсейва единия поток и се получава дисбаланс и оттам - импулс, времеви разлики и всякакви съпътстващи ги ефекти /електростатика, светене нощем и т.н./ С общи усилия ще ги изясним и тия работи ;)
Утре пак, че стана късно и трябва да си ходя у нас вече - офиса ми е станал втори дом май :phil_24: :lol:

Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников

Мнениеот smsi-h » Съб Сеп 20, 2014 7:52 am

caduceus-е,

Излиза, че отделните елементи на блок-панелите са направени от мрежа? И то две или три мрежи в елемента на една жалуза, събрани в нещо като "сандвич"?

Обаче... има една картинка в "Мой мир", рисувана от ВСГ, където е видно разположението на панелите във вид на ветрило. Т.е. те може да са разположени на четири сегмента ветрилообразно във всеки един сегмент, но движението им да не е "тип ветрило" , а да е тип "жалузи". Не знам дали не ме лъжат очите, но поне така се вижда.
Другото интересно от тази картина е "лъчите" на ефирните потоци. Първо са тънки, след това струите им се разширяват фуниевидно, съответно спектърът им се променя от жълтеникаво-зеленикаво до розово.
И ако се обърне внимание, отделните блок-панели, имат доста големи отвори, нещо от сорта на ленти с отвори, ама един господ знае дали не представляват тип сандвич от две три мрежи, и накрая дървена част с широки отвори, които да служат за насочване на ефирните реактивни потоци.
Прикачени файлове
535.jpg
535.jpg (10.93 KiB) Прегледано 4740 пъти
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Гребенников

Мнениеот caduceus » Съб Сеп 20, 2014 4:35 pm

Няма обаче! :lol: Всичко е много точно и логично - и сега ще го поясня набързо, защото два дни няма да имам възможност да пиша.
1. Жалузите са показани идеално на картинката, но не се движат като ветрило - виждаш че няма и място за това /да са една над друга/ - а се въртят, както казах вече, по хоризонталната си ос и дори се застъпват малко.
2. Да, сандвичева конструкция, направена по определен начин и с вътрешна логика. Подробности - следващия път.
3. Няма лъчи на ефирни потоци - има "струи" от плазмоиди, които са външната обвивка на т.нар. "вихрови ефирни обекти" познати от ръкописа на Тесла намерен в пожарникарската каска ;) :hola:
4. Тези плазмоиди се излъчват на порции, между които има напомпване на енергията във блок-панелите докато "пробие" полето което е като един вид отражателна ципа и затваря дупките. Разбрахте ли сега защо има дупки на блок-панелите - ясно се вижда как плазмоидните струи излизат оттам, ама няма кой от многобройните коментатори по форумите да вдене този бодящ очите факт :)
5. В горната си част плазмените струи са зелено-сини защото енергията е позитивна /справка с Райхенбах/, а после под влияние на негативния фон от дима на комините стават червеникави или DOR - негативна оргонна радиация. Картината изобразява проблемния полет на ВСГ в нощта когато стартира от тротоара до тях и попада в дима от комините на завода наблизо. Тогава изгубва стабилност и управляемост и за малко не пада в полето - прочетете пасажа от книгата за повече инфо. Плюс това го забелязват и излиза в местния вестник статия за НЛО над града. Оттогава тръгва само от гората, далеч от далекопроводи, заводи и прочее негативни фактори.
6. Струите се разширяват, да. Те се държат по флуиден начин и наподобяват периодично изпускани вихрови колелца от лула например. Взети заедно формират област от вихрови ефирни обекти които блокират потока земя-небе /отдолу нагоре/ и той не може да премине през т.нар. неутрален център на телата над платформата /и самата нея/. Това формира област с един вид ниско етерно налягане и много подобно на такива материалнофлуидни области се получава засмукване нагоре и левитация. Хидравличните аналогии са много правилни и уместни в случая.
7. Какво имаме в резултат? Екраниране на подобното с подобно... Когато не можеш да екранираш нещо, което минава навсякъде /като етерния енергиен поток/, го екранираш със същото! ;)

Другия път повече, чао засега. Успехи на всички!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников

Мнениеот hyparh » Нед Сеп 21, 2014 7:51 am

Лека-полека започва да се изяснява конструкцията :gwitch:
За момента се сещам за някои по-общи въпроси:

1. Защо операторът от клипчетата не пипа с ръка, сигурно усещането е неприятно?
2. Значи все пак е възможно излъчването отдолу да бъде положително (в зависимост от това над какво се лети)?
3. Защо не може да се лети при влажно време? Предполагам заради бързото разсейване на стартовия заряд, а ако вали, възниква ЕПС в посока надолу, което пречи. Но може да има и друга причина.
4. Ако установката действа само при хорзонтално разположение спрямо земята, то следва ли, че не може да се използва като движител за колесно превозно средство или може да бъде поставено под определен ъгъл?

Аз виждам разработването на три етапа:
1. Създаване на малък тестовов настолен прототип, с който да се изследва принципа на действие.
2. Създаване на модел с достатъчна за излитане тяга и проби за товароносимост, вързан с въжета към земята (нещо като лифтер на стероиди :lol:)
3. Създаване на стабилна платформа, с която може да се лети или евнтуално да се използва като движител за превозно средство.

На тази снимка също използват ситна мрежа за тестовете:

1nZP-Kf00QU.jpg
1nZP-Kf00QU.jpg (65.51 KiB) Прегледано 4687 пъти


Отделна сфера на изследване пък ще бъде невидимостта, която възниква около платформата и предметите в непосредствена близост, заради "обтичането" с етер. Също така очевидната възможност за добиване на свободна енергия. Не е да няма човек опции :lol: Аз смятам, че спокойно/открито може да си действаме по това направление, една-две платформи няма да бръкнат в очите на "мъжете в черно" :) Те са доразвили тази технология до незнайни висоти и за тях ще изглеждаме като хлапета които си играят с огън, опитвайки се да направят ядрен реактор.
Из Русия (а и други части от света) със сигурност има действащи платформи, сам ВСГ казва, че едва ли е единствения открил и развил този принцип и предполага, че има други "колеги", хвърчащи над степите. Радар едва ли ще прихване летателен апарат на този принцип - вълните му ще бъдат изкривени до неузнаваемост и фактически няма да има отразен сигнал.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта