Гребенников - платформа

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот Спиридон » Пет Окт 24, 2014 10:13 pm

:beer:
на теория ще се получи по-качествено покритие със слаб ток, ама утъпканите пътеки никога не водят до нещо ново, може пък да се получи интересен ефект. Не знам дали има възможност да пуснеш и хладен ток, може да стане още по-интересно.
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот smsi-h » Сря Окт 29, 2014 9:27 pm

Малко в помощ ще дойдат следните видеа на учен, цял живот работил в база 51.

https://www.youtube.com/watch?v=CCRnrokzKsM
https://www.youtube.com/watch?v=w4rV7n0zFXw
https://www.youtube.com/watch?v=tndk_FiEIDY

Дано се намери добър самарянанин да направи превод! :worship:
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Чет Окт 30, 2014 5:47 pm

Спомням си тези видеа, гледал съм ги малко след като са ги публикували. Превеждам някои от по-съществените изказвания:


Видео 1

“Хътчисън има теслови тр-ри, Ван де Грааф генератори - общо взето електростатични устройства. Тези ефекти трябва да са истински. Записите показват различни предмети – от шоколадов шейк, до метално гюле – които се повдигат във въздуха. Имам всички негови записи и съм ги изучавал... Бях старши научен сътрудник в Lockheed Martin и постоянно разучавахме различни възможности за добиване на нов вид енергия... Зона 51 е основното място, където се работи по т.нар. проекти в сянка за разработване на летателни апарати на нови принципи. Много пъти са били наблюдавани НЛО около зоната, които всъщност са наши машини...

(Превод на текста от 1:55 мин.)
“Вече притежаваме средствата за пътуване сред звездите, но тези технологии се пазят под строга тайна и не е ясно кога ще станат общодостъпни... всъщност можем да направим всичко, което можете да си представите.”
Бен Рич, бивш началник на Lockheed Skunk Works

Природата не ни даде това което искахме, но ни даде нещо друго. Трябва да успеете да интерпретирате експерименталните данни правилно и едва тогава да модифицирате съществуващите теории. Работата на Айнщайн представлява лека модификация на Нютоновата. Нютон казва, че всяко тяло в движение се старае да запази това движение, докато не му противодейства друга сила. (Завърта продълговатата джаджа обратно на ч.с.) Ето тук виждаме този закон в действие. Предметът продължава да се върти в същата посока и постепенно спира. Това нещо се нарича “The Celt” (Келтът?). Направено е от чиста пластмаса без нищо друго в него. Сега ще го завъртим по ч.с., но то не иска да се завърти в тази посока, спира се и започва да се върти наобратно... Мисля си, че гравитацията по някакъв начин е свързана с нейния братовчед – магнетизма. Направих следният експеримент – поръчах да ми изработят два мощни неодимови магнита всеки с дупка в средата си. С помощта на месингов болт ги притегнах да прилепнат с противоположните си полюси един към друг. После ги поставих в нещо, което изглежда като камък/скала. Взех и друг, обикновен камък, без магнити в него. От наклонената кула в Пиза, Нютон прави експеримент с малък и голям камък като ги пуска едновременно и наблюдава, че падат едновременно на земята. Изкачих се в една от сградите на Локхийд, като взех със себе си девет души, които не са учени и не са предубедени към нещата, след което пуснах моите два камъка от високо и им казах който пръв падне на земята, да ми донесат него. Камъните изглеждаха сходни с изключение на магнитите в единя, но те не знаеха за тях. Във всеки един от 9-те пускания се оказа, че камъкът с отблъскващите се магнитни полета (простиращи се на три стъпки в двете посоки), пада по-бавно от обикновения. Този без магнити винаги падаше първи. Това показва, че с отблъскващи се магнитни полета може локално да се редуцира гравитацията. Направихме този опит преди повече от 10 години. (Показват официалните документи, в които е отбелязано доказаният ефект). Гравитацията преминава през всякаква материя, но би трябвало да има магнитна компонента... Природата не знае английски, не знае никакъв език, но ни говори през цялото време по собствен начин, като ключа е да разберем какво ни казва.”

Видео 2

Ето тук може да видите снимки на ядрения реактор (показва снимките). Поставя се в летателния апарат за осигуряване на антигравитацията. Ето снимки и на летящата чиния, захранвана с ядрен реактор... Ключовият въпрос от гледна точка на физиката е, дали има други основни сили освен познатите ни пет (тук поставят магнетизма като отделна сила).

1. Силно ядрено взаимодействие (атомно свързване)
2. Електромагнетизъм (светлина – фотони)
3. Слабо ядрено взаимодействие (W и Z бозони)
4. Гравитация (гравитони)
5. Магнетизъм (магнитна сила)

Анализирайки движението на галактиките, астрономите установяват разбягване на галактиките една от друга с увеличаващи се скорости спрямо разстоянието. Тази репулсивна сила може да се разглежда като антигравитация. Тя е по-силна от гравитацията. Нютон казва, че за всяко действие има равно по големина и обратно по посока противодействие... Обаче ако пусна този стек от топчета да падне на пода, ще видим, че те почти не отскачат обратно. Демонстрирам как магнит взаимодейства с медна тръба и пада по-бавно през нея... Ако вземем уравненията на Айнщайн, ще видим, че имат биномна изрази. При разместване на определени параметри, накрая стигаме до извода, че трябва да има поне още три допълнителни сили. Взимаме израза, асоцииран с биномното разширяване и виждаме, че тези допълнителни сили трябва да са там. Някоя от тях е и антигравитацията. Тепърва предстои тези сили да бъдат наименовани.

Видео 3

Забележете, че се носи над алуминия. Нещо мистично в алуминия си взаимодейства с медната бобина. Този номер работи само когато намотката се захрани с AC. Забележете, че магнитът взаимодейства с медната тръба само когато е в движение спрямо нея... Един приятел (пилот и доктор) ми сподели, че по време на полет с един от най-бързите налични самолети, е наблюдавал сферичен обект пред самолета. Обадил се е по радиото да попита дали около него се очаква да летят други самолети и са му отвърнали, че няма такива. След това обектът започнал да набира скорост пред самолета. Съобщили му, че може да използва оръжията си (вероятно електромагнитни) и да опита да го свали. Той го направил и всъщност това е прословутият летатаелен апарат от Розуел. Този доктор е един от най-добрите ми приятели и не пожела да споделям името му... Никола Тесла умира в хотелската си стая в хотел Ню Йоркър на 7-ми януари 1943 г. Документи засекретени от ФБР разкриват, че “Лъчът на смъртта” на Тесла е единствената отбранителна сила, с която разполага съвремието. Въпросът е дали тези документи разкриват тайната на “Лъча на смъртта” - лазероподобно оръжие, което е способно да нанесе щети на летателен апарат, предизвиквайки къси съединения. Въпросът е дали такова оръжие е използвано за сваляне на летящата чиния над Розуел? Има сведения, че това оръжие е разработено от американското правителство през 1943 г., а летателният апарат се появява в небедо над Розуел през 1947 г. Изглежда за тези четири години са усъвършенствали “Лъчът на смъртта”... Този приятел (доктора) ми разказа как е влязъл в сваления апарат и е видял телата на три извънземни същества. Интересното е, че е виждал през стените на кораба. Изглежда са били прозрачни. Според Боб Лазар, в кораба не са открили никакво захранване, електричество или осветителни тела... С тези нови основни природни сили ще можем да отлетим до далечните звезди. Ще можем да се придвижваме по-бързо от светлината. Айнщайн казва, че информацията не може да се предава по-бързо от светлината. Съществува друга вселена, наречена “неутрино вселена“. Знаем, че е там и се питаме дали тези допълнителни сили се срещат и в двете вселени. Всичко което виждаме около нас, съставлява едва 5% от вселената. След това идва невидимата тъмна материя, следвана от 70% тъмна енергия. Тази енергия все още не е разгадана, нямаме име за нея и тепърва ще научаваме повече за нея.”


Експериментът с магнитите е интересен, имам няколко пръстеновидни неодимови, с които може да направя някой опит. Най-вероятно ефектът се проявява само в движение (например падане) и може би везната няма да отчете разлики в теглото в статично положение.
Теоретичната информация изглежда скалъпена оттук-оттам, има противоречия и по-скоро конвенционални абстракции, отколкото реални процеси. Нараторът дори сбърка месеца на смъртта на Тесла. Разисквали сме тези въпроси и знаем за какво става въпрос, по-добре да не се афектираме и... пак е по-добре Филип да не чете :smileylol:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот caduceus » Чет Окт 30, 2014 6:03 pm

Благодаря от името на всички на Хипарх за превода и коментарите!
Относно магнитите свързани в позиция на отблъскване с болт, се сещам за една разработка която казваха че генерирала т.нар. торсионно поле /ние си знаем какво всъщност е :) / чрез натегната в сгънато положение пружина от автомобилно окачване. Т.е. практически резултатът може би ще е същия, като изключим количествената компонента, защото магнитното поле /по-точно оргонната му компонента/ влияе по-силно от каквото и да е механично взаимодействие.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Чет Окт 30, 2014 6:24 pm

hyparh написа:С помощта на месингов болт ги притегнах да прилепнат с противоположните си полюси един към друг.


Тук имах предвид с еднаквите си полюси - грешка на мисълта :lol:
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот Philip » Чет Окт 30, 2014 8:26 pm

hyparh написа:по-добре да не се афектираме и... пак е по-добре Филип да не чете :smileylol:


Освен, че тези ефекти нямат нищо общо с Гребенников, няма нищо за афект :tongue:
А принципно мога и да не чета, и да не пиша - аз нямам зор :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот smsi-h » Пет Дек 12, 2014 7:39 pm

Материалът е много важен за темата.
Прикачени файлове
SversecretTesla.rar
(2.44 MiB) 447 пъти
smsi-h
 
Мнения: 287
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:37 pm

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Чет Дек 25, 2014 10:29 pm

Кадуцеус, дали е възможно това да е оригинална енергийна клетка от платформата на ВСГ? По рамката се забелязват разни номерации с молив или маркер.

defa6fb9bf86.jpg
defa6fb9bf86.jpg (67.41 KiB) Прегледано 9104 пъти


Специално на тази снимка до момента не бях попадал, изнамерих я от тук: http://budha2.blog.bg/drugi/2014/03/11/ ... id.1246989
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот hyparh » Пет Дек 26, 2014 7:39 am

Сега видях, че под конкретната снимка има линк с хипотетични инструкции за изготвянето на клетката, но е на италиански: http://www.ermetica.net/pk/?p=132
Ще играе преводача :smileylol: , макар че гледам е дезактивирана опцията за копиране на текст от сайта...
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Гребенников - платформа

Мнениеот caduceus » Пет Дек 26, 2014 8:28 pm

Това е някаква тестова установка по темата ВСГ, най-вероятно на руснаците от Матрикс. Според мен не е оригинална и системата просто не изглежда така. Казвам го, защото и останалите картинки създават невярна представа за механизма на действие на платформата - например ветрилата са показани да се задвижват настрани с плъзгане, което не се връзва с фактите по няколко параметъра. Освен това всякакви спирали, бобинки, бръмбарови крила налепени на дъсчици /това Филип го приказваше - боже, колко е наивно!/ и т.н. глупости отклоняват търсенето от истината за почти взривното нарастване на енергията и контролираното и изпускане през отвори - т.е. лавинния процес на напомпване подобно на лазерното ;)
Сигурен съм на 99% в това, защото съм го засякъл логически от няколко страни - но все пак има 1% вероятност да греша :) Практиката ще покаже, както обикновено.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron