Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Пет Юни 13, 2014 10:11 pm

Привет,
Ето снимка на крушката с волтаж почти на макс:

IMG_0001.JPG
IMG_0001.JPG (356.78 KiB) Прегледано 5682 пъти


На по-ниска мощност светлината е светлосиня, с увеличаване на волтажа започва да клони към бяло.

Наблюдавах и нещо доста любопитно. На ниска мощност забелязах оранжева светлинка да се отразява от стъкления балон, без да свети жичката вътре. Когато се вгледах по-добре видях оранжево пламъче, което излизаше директно от стъклото в центъра на крушката :surpris: Такова нещо виждам за първи път и нещо не можах да си го обясня качествено. Знам, че в някои крушки слагат разредени газове, а други са вакуумни. Може би е успяла да се йонизира част от тази газ и е започнала да свети в оранжево. Но защо пък излиза от стъклото? Странна работа...

IMG_0005.JPG
IMG_0005.JPG (137.67 KiB) Прегледано 5682 пъти


Заснех и клипче на това "факелче": https://www.youtube.com/watch?v=TcaF_HC ... TLjyyqc9EQ
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Пет Юни 13, 2014 10:57 pm

Много интересно! На снимката ми излиза лек минус, а на видеото ми излез +9./75000/ :) :doubleup:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Пет Юни 13, 2014 11:07 pm

Даа, сега вече си хванал енергията, която и аз усещам :doubleup: След работа с устройството у мен пак започна да се появява онова леко еуфорично състояние, както обикновено става. Ще видя сега ще ме хване ли сън като си легна :smileylol: Обикновено се сънуват доста живи сънища след зареждане.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Пет Юни 13, 2014 11:19 pm

Следи за негативни последици да не стане фал. Интересно как на видеото е по различно. Утре ще прегледам на повече места видеото, дали не се променя енергията. :)
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Съб Юни 14, 2014 9:41 am

Мисля, че всичко е наред. Усещал съм как въздейства и негативната енергия, съвсем различно е като усещане. Случваше се преди време, когато си играех с един биполярен ТТ. След работа с него винаги оставаше едно доста некомфортно усещане сякаш ти изсмуква част от енергията, чувстваш се отпаднал, дори ти прилошава, а енергията се затлачва в организма и не може да циркулира правилно. Симптомите се усещат кажи-речи цял ден преди да отминат. Оттогава спрях да го пускам и стои в гаража само за украшение. При схемата за хладен ток става обратното - винаги те зарежда с енергия, която циркулира и се разлива из цялото тяло много свободно, така да се каже през всички чакри, и винаги е приятна на усещане.
Между другото щом на най-ниска мощност (клипчето) енергията излиза толкова силна, на макс пауър може би ще надхвърля 9.(100 000) :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Съб Юни 14, 2014 9:52 am

Има един начин да разберем. :smileylol: А, може да пуснеш снимка на този биполярен трансформатор предполагам и да го измерим и него.
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Philip » Съб Юни 14, 2014 1:17 pm

Интересно!
Всъщност и при ниска, и при висока мощност не свети нажежаемата жичка, а основно стъклото и около него. Нали е така, а не лъжат снимките?

И тук:
capture_06142014_140722.jpg
capture_06142014_140722.jpg (50.58 KiB) Прегледано 5632 пъти

става нещо видимо и интересно :)
Наблюдавам - анализирам - променям.
Аватар
Philip
 
Мнения: 1094
Регистриран на: Нед Май 05, 2013 9:55 am

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Съб Юни 14, 2014 3:20 pm

На старата крушка й цъкна жичката, сложих нова :lol: По-скоро тези синьо-бели искри прескачат между двата електрода, като пълзят по самото стъкло. Същото нещо става и на върха на стъклената тръбичка. От видеото и снимките не може да се види добре, защото преекспонират нещата с цел запазване на баланса.
Преди малко направих тест на пълна мощност, като този път светеше и нажежаемата жичка до някаква степен, но повечето от енергията се прехвърляше за поддържане на искрите:

http://www.youtube.com/watch?v=l3ASRr00t9A

Ето го и биполярният теслов тр-р. Един вид не ползва заземяване, и двата края на вторичната намотка са активни. От енергийна гледна точка предполагам около него се получава нещо като голям торус, свързващ двата края.

20140614_154719.jpg
20140614_154719.jpg (308.42 KiB) Прегледано 5624 пъти
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Съб Юни 14, 2014 9:32 pm

Биполярния, като цяло излъчва +. Може би на снимката не работи. Първия клип почти през цялото време пламачето си е толкова. На последния клип енергията се усеща силно, но махалото отчита малко над 1 :oh:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Съб Юни 14, 2014 10:03 pm

Объркващо, наистина... Да не би определени енергийни честоти да не могат добре да се отчитат от измервателни пособия като махало или багети? Защото разликата между първото и второто видео е основно честотата на разрядника.
Иначе ТТ-то го снимах без да е включено, че нещо не ми се занимава с него в работен режим :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron