Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Съб Дек 13, 2014 6:09 pm

Ивчак и Шеки,
това е само опитна постановка за доказване на принципа. Днес ми хрумнаха три варианта как да се ползва, два автомобилни и един медицински :) Естествено, ще се усилва, сдвоява, комбинира с друго и т.н. като накрая ще видим какво ще излезе - няма да е съвсем нищо де :lol:
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Съб Дек 13, 2014 11:41 pm

ами ако се вкара тоя оргонен ток в системата на колата чрез плюса на акумулатора, може да зарежда по бързо от залепена кутийка нали ? :)
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Дек 14, 2014 6:15 pm

Предстои да се види - може да се комбинира и зарежда всичко, въздух, гориво и ел. системата през кабели. А може и само на въздуха, с цел частична автотермия без ползване на платина. Още е слабо, но технологията позволява да се усили многократно и знам точно как. Съществува и вариант на оргонен генератор само на ток, защото механиката е проблемна. Тестовете ще покажат :)
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Дек 19, 2014 12:04 pm

"Колегата" Джон Бедини навива тел като нас, че и по-зле :) Ние поне имаме машина за това. Интересно е все пак, това е бобина от типа на тези на Хъбард, със сърцевина от железни помеднени пирони - специално за хладно електричество ;)

https://www.youtube.com/watch?v=DUGh9v2AsuA

Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 04, 2015 1:56 pm

Здравейте!
в мазето.нет има силно раздвижване - разисква се интересно устройство с автор г-н Димитър Чобанов, ползвано за зареждане на батериите на електромобил, което си позволих да коментирам /по принцип вече не пиша там, защото форумът е контролиран от определени среди/. Естествено, реакцията от дежурните форумни тролове беше незабавна :) Може да се посмеете и вие като мен и да видите колко прозрачни са тези хорица, а и какви глупости им родиха главите
http://mazeto.net/index.php?topic=9337.105
Както и да е, важното е че който е искал е прочел и дай Боже разбрал. Системата работи с хладно електричество, ползва многожилни бобини от 0,2 мм жица навити противоположно /всъщност вид оргонно-електрически бобини със смесено действие/, но дори създателят и явно не е съвсем наясно с това. Получава се ефект на зареждане на акумулаторите докато отдават енергия, който е идентичен с работите на Едуин Грей и Джон Бедини - чиста радиантна енергия, усвоявана от електромоторите.
Сега текат приказки и обсъждания, ще е интересно да се види докъде ще отидат като не искат да разберат основата на ефекта :lol:
За несъвършенството на схемата говори твърдението на автора, че след 800 км акумулаторите трябва да се презареждат - което при пълно самозахранване и правилна конверсия на топло в хладно и пак в топло електричество не е нужно. Просто ще остава достатъчно енергия за електродвигателите, без да е нужно дозареждане от мрежата. Но все пак, сега също е добро постижение.
Поздрави!

ПП
Понеже гледам че чистят темата и вероятно ще ми изтрият поста заедно с тези на тролчетата, съм го копирал и го слагам тук за да се вижда от всички нивото на разговора:
............................
caduceus

Експериментатор
Стабилен
***
Публикации: 837
Рейтинг: 99

Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #138 -: Януари 02, 2015, 08:17:45 pm »
Здравейте и Честита Нова Година!
Пиша набързо и няма да ви досаждам повече. Причината е че само атос каза нещо смислено, а никой не разбра :)
Системата на г-н Чобанов очевидно работи с хладно електричество, а процесът на генерация се стартира и поддържа от обикновено топло, от акумулатори. Затова никакви сметки за мощност не излизат и казаното от него звучи странно. За инфо по въпроса проучете системата на Едуин Грей /включително с автомобилно приложение/, простата система за добив на хладно електричество на Тесла, системите за добив на високочестотна пулсираща енергия от въздуха /преки етерни конвертори/, батерии за телурично електричество на Нейтън Стъбълфийлд, полиметални земни батерии на Луи Рота. Всички те работят с хладно електричество!
Такова ползва и автомобилът на Тесла с електродвигател. Системата му стартира от нормален акумулатор, конвертира топло в хладно електричество през специфичен контур и захранва електродвигателя по начин, очевидно много сходен с този на г-н Чобанов. Хладното електричество се усвоява по два основни начина - чрез съхранение в акумулатори като ги активира и освен че зарежда, ги възстановява напълно като качество. На второ място, чрез пряко захранване на електродвигател /ползвано и от Грей в неговия електромобил/. Оттам може да извадите много, много повече мощност от тази на нормалното топло електричество при същото входно захранване. Две неща още и приключвам - хладното електричество се движи по тънки проводници без съпротивление, защото върви като скин ефект /отвън и по повърхността на проводника/, а освен това има възможност за резонансно усилване посредством масов, а не електрически резонанс. Освен това се натрупва във определена флуидна среда и в този род техника се ползват биметални, а не нормални кондензатори /напр. мед и алуминий както при Дон Смит/.
Това са неща, за които не знаете достатъчно и затова моля да не нападате или обиждате по никакъв начин г-н Чобанов, който явно е разработил своя технология по въпроса - макар и несъвършена, защото принципът позволява самозахранване ако се направи коректно ;) Да е жив и здрав!
Поздрави
Активен
GMG

Beginner
*
Публикации: 97
Рейтинг: 5

Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #139 -: Януари 02, 2015, 08:41:22 pm »
Цитат на: caduceus в Януари 02, 2015, 08:17:45 pm

Пиша набързо и няма да ви досаждам повече.


Асене!
Благодарим ти за което!!! че няма да досаждаш повече ;D

Пиша от името на стъпилите хора, т.е. - нормалните!
Стъпили здраво и все пак ... мечтаещи!

Вземи си студеното електричество и ....си охлади бирата! ;D

Активен
elektros

Подготвен
**
Публикации: 171
Рейтинг: 40

Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #140 -: Януари 02, 2015, 08:48:40 pm »
Беше въпрос на време да се появи магданоза за забърканата манджа.... ;D ;D ;D
Активен
GMG

Beginner
*
Публикации: 97
Рейтинг: 5

Re: Автомобилът на Chobi
« Отговор #141 -: Януари 02, 2015, 09:05:34 pm »
Вкусотиите не винаги са полезни ;D
...................................................

Поздрави - и не бъдете като тях, за да не ви е срам от себе си някой ден! :lol:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Нед Яну 04, 2015 4:11 pm

Форума мазето.нет е създаден явно за да доказва как излизащите иновации всъщност не работят и, че такова животно няма, като са се събрали все професори от които нищо не е излязло от ръцете им освен звуци от щракаща клавиатура. :smileylol: Относно колата на Чоби, до колкото знам един филипинец е бил направил нещо сходно и е изчезнал. Дано не му се случи нещо такова и на него. Или поне да пусне информацията в нета преди да стане. :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот Спиридон » Вто Яну 06, 2015 10:17 am

Прелюбопитна тема, макар че нищо не разбирам от електроника.
Дано само автомобилът на Чоби да не е като снимката на сайта му (със сина му пред автомобила), защото тя е монтаж отвсякъде. Дори и аз с любителските си познания по фотография виждам няколко несъответствия. Предполагам, че специалист ще види доста повече.

Асене, малко прякословие по твой тертип :) - ами дразниш ги. Защо очакваш да ти отговарят по друг начин? Изключая някои патологични отклонения, никой не обича да се отнасят с неуважение към него. И си ти го връщат когато, както и колкото могат.
"Ако животът я беше научил на нещо, то бе, че има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите." Почти безобидна, Дъглас Адамс
Аватар
Спиридон
 
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 1:38 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Яну 06, 2015 10:41 am

:) Явно го правя несъзнателно... В случая не исках да дразня никого, а да им поотворя очите с малко информация откъде идва горницата в мощността. Писаниците ми там от време на време обаче дават някакъв, макар и бавен резултат - вече няколко души взеха да говорят за оргонен ток, излъчване и т.н. което по-рано беше абсолютно табу и директно те пращаха на "кладата" :lol: Така че малко по малко се променят и те, което е хубаво!
Относно колата не знам дали е фейк, но по принцип е възможно да смесват двата тока без да знаят какво става и оттам да изкарват мощност директно на електродвигателя. Всички чисто електротехнически обяснения от знанията за топлия ток не се връзват изобщо, но никой не ще да си признае :lol: Както и да е - това си е добро постижение, ако е реално разбира се.
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Нед Яну 11, 2015 2:01 pm

Здравейте колеги!
Преди малко набързо направих една реплика на Тесла хеърпина :) Прилича на тази на Хипарх, но е със захранване от акумулаторче 12 волта - по принцип ме е страх от експерименти с ток, че като малък съм рязал жица под напрежение 220 волта и лееко гръмна :lol: После си правих и електроскоп, но се ядосах и го включих в мрежата щото листенцата не му реагираха - и пак гръмнах бушоните :lol: И водород съм правил с електролиза, но за беля беше със променливия ток 220 волта а не с постоянен /това ми убягна тогава/ та станаха интересни ефекти отново :dash: :smileylol: Та затова ползвам сега акумулатор, да не се взривя отново :no:
Довечера ще направя снимки на тъмно, че да се види как светят разни крушки и луминисцентни лампи
Успехи!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Нед Яну 11, 2015 2:37 pm

Привет Кадуцеус,
Аз не направя ли някой високоволтов експеримент или поне да разпъна някоя дъга, в рамките на няколко дни, все едно не съм ял :smileylol: С какво повишаваш напрежението от 12V? Иначе са много удобни запалителните трафове за пещи (8-10kV), ако можеш да си намериш такъв + два високоволтови импулсни кондензатора с малък капацитет (500pF-1nF) става най-лесно и няма опасност да гръмне нещо.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron