Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Юли 08, 2014 11:58 am

Разнищил съм основно и двамата, плюс Тесла и Грей. Нареждат се по време така: Тесла-Грей-Смит-Капанадзе. Капи е най-лесен за правене с подръчни материали, но има ограничения поради спецификата на ползвания ефект - примерно за 100 киловата установка му трябва цяла стая, Дон пък е много наясно какво става, но ползва елементи и буферни кондензатори, каквито у нас ги няма. Тесла най-много ми харесва защото работи с каквото има налично и има пряко разбиране, след него като гаражна технология с добри резултати е Ед Грей.
Ще измъдрим някакъв високоволтов понижаващ траф, надявам се. Дори си мисля че не трябва работното ВН да е над 4000 волта за да се ползват наличните буферни кондензатори от микровълнова печка /2 киловолтови, в батерия/. Ще работим с каквото има :phil_24:
Само да отбележа - основния конверторен елемент не включва любимите на ел.техниците бобини, те са само един вид електростатична индуктивност с цел прибиране на реколтата ;) Оргонно-електрическо устройство със смесени функции :hush:
Поздрави!
ПП
Прилагам една снимка на разрядника с мощната искра, макар че не се вижда добре като на живо защото има пулсации в мощността. Пращи и свети здраво :tongue:
Прикачени файлове
Image1059.jpg
Image1059.jpg (278.89 KiB) Прегледано 6554 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Чет Сеп 18, 2014 9:16 pm

Здравейте,
преди няколко часа имах късмета да видя с очите си малко СЕ устройство, което захранваше доработен /+ малък допълнителен възел/ светодиод от акумулаторна батерия с малък капацитет. Колегата беше закачил волтметър за батерията и за близо два часа напрежението не мръдна дори с една стотна. Тествахме и с нормален светодиод и се видя веднага разликата...
Това нещо е на основа руска технология и вероятно има общи корени с т.нар. Тесла суич. Върти ми се някакъв спомен и за т.нар. "вечно фенерче", пак руска работа.
Предполагам колегата ще пише, когато има време, повече подробности - регистрирал се е скоро тук при нас. Да е жив и здрав!
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Чет Сеп 18, 2014 9:54 pm

Мда интересно най - малкото каква е разликата между тези светодиоди , доколкото с единия се самоподържа с другия не ??
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Сеп 19, 2014 3:04 pm

Имаше нещо допълнително под "ненормалния" светодиод, което колегата беше залепил отгоре с изолирбанд да не се вижда :) не знам какво е.
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот atos » Сря Окт 01, 2014 10:03 am

Не търся съвети,търся отговори!
atos
 
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 7:38 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Сря Окт 01, 2014 11:19 am

Не. Не е Пелтие, нито нещо подобно - елементите стояха два часа на сянка върху масата в кафенето. Няма нагряване, нито темп. разлики - енергията се преобразува от етерния поток, като при ламаринен навес частично се екранира и устройството работи с леко намалена мощност. Флуктуациите в енергията съвпадат със тези на енергийния фон в денонощието, например в 3-4 сутринта нивото е най-ниско а сутрин след изгрев и до обед - най-високо.
Нещата са по-различни... Няма измама или прилагане на стандартна технология
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Дек 12, 2014 9:01 pm

Здравейте, върнах се преди малко от път и мислех да не пиша тая вечер във форума, но гледам че има нови и интересни публикации от колегите и не се сдържах да пусна и аз нещо :)
Айде и от мен това, което измислих тази сутрин /аз виждам някои работи много ясно в ранните часове, преди да съм се събудил съвсем и най-вече преди жената да почне да ми приказва :lol: / НЕМАГНИТНА ЧИСТО ОРГОННА ИНДУКЦИЯ. Става със всякакви предмети, независимо дали са метални или не - на практика съм тествал с хартиени топчета, пластмаса, дърво, алуминий, желязо, мед и др. Едно и също е и за оргонното поле няма почти никакво значение материалът - зарядът си се натрупва при преминаване.
Принцип на генератора /защото това всъщност е оргонен индукционен генератор и нещата са подобни на тези при електромагнитната индукция, но с различен вид поле/.
Оргонна намотка от новия ми тип, която индуцира заряд при движение на предмет по оста и + движеща се механична системка за натрупване и извеждане на заряда ;) Много време се чудех как да влиза и излиза нещо безконечно през намотката и прехвърлих няколко варианта - верига или ремък, магнитно окачване и т.н. Накрая го измислих със диск, периферните точки на който влизат и излизат вътре и вън от полето :jdance: Дискът се върти от шейкър на батерии, оргонният ток се извежда чрез медна пълзяща четка от многожилен проводник и влиза в чаша с вода. Последното ми трябваше за да мога да оценя количествено как се променя заряда с времето, т.е. какво изкарваме в края на краищата от системата. Резултатът - за една минута се натрупа заряд в чашата колкото от 1 час въртене през водната циркулационна система със големия активатор :hola: Вижте сами елементарната ми установка на снимките.
Специално инфо за колегите от другия форум - работата по звездата на смъртта продължава :phil_24: :tongue:
Поздрави!
Дарт Вейдър :smileylol:
Прикачени файлове
Image1284.jpg
Image1284.jpg (203.29 KiB) Прегледано 6158 пъти
Image1285.jpg
Image1285.jpg (197.3 KiB) Прегледано 6158 пъти
Image1286.jpg
Image1286.jpg (194.38 KiB) Прегледано 6158 пъти
Image1288.jpg
Image1288.jpg (183.45 KiB) Прегледано 6158 пъти
Image1290.jpg
макс. заредена вода
Image1290.jpg (171.56 KiB) Прегледано 6158 пъти
Image1291.jpg
мощен заряд на индукторния диск при въртене
Image1291.jpg (178.77 KiB) Прегледано 6158 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот ivchak » Пет Дек 12, 2014 9:24 pm

Здравей Кадуцеус, много интересна постановка :) На мен малко ми прилича на хибриден генератор на оргон, и на статическо електричество , а и не схващам за какво може да се ползува (освен като теоретическа постановка) :hola:
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот sheki » Съб Дек 13, 2014 12:05 pm

Е как за какво , няма ли да стане за зареждане на гориво :) ?
sheki
 
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 9:21 pm
Местоположение: Златоград

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот ivchak » Съб Дек 13, 2014 4:43 pm

Не зная, не съм правил подобни опити :lol:
Аватар
ivchak
 
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:48 pm
Местоположение: ВАРНА

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron