Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Теория и практика в конкретни устройства

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот LTK » Вто Юни 17, 2014 3:14 pm

Здравейте,
може ли повече подробности за опита с крушката. Казваш, че си пробвал и с нагревател и много е нагрявало. Колко вата е този нагревател? Гледах няколко клипа в интернет и на един от тях измерваха входящата в трафа мощност и като закачи 2 крушки по 30 вата и ватметъра показа 10 вата повече, но и крушките се вижда, че не светят с пълна сила.
Най-много ми е интересно какво ще стане ако на мястото на крушката се сложи 2KW нагревател (ще работи ли все едно е включен към нормален ток?) или друг консуматор с голяма мощност. Как ще се измени мощността на входа на високоволтовият трансформатор.

И нещо допълнително. Намирам високоволтови кондензатори в интернет на много ниска цена, но и размерът им е колкото монета 20ст. Иначе са 4700pF на 20KV. Дали ще свършат работа или трябва да са по-големи?

Благодаря.
LTK
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 6:13 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Вто Юни 17, 2014 5:33 pm

Привет LTK,
Ще ме извиниш, но ще дам инфо след 2-3 дни, че сега съм изключително зает със създаване на изкуствена реалност (чрез 3D програма :lol:) и просто нямам време за експерименти.

Поздрави
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Чет Юни 19, 2014 12:44 pm

Здравейте колеги!
Ръчкаме тука с един колега по едно устройство за извличане на хладен ток от топъл /подобно на това на Ед Грей/, но не е готово още за показване. Казвам го само за информация, за да знаете че се работи. Хипарх за момента е най-напред явно. Надявам се до седмица-две да имаме резултат и ще пусна тогава данни, иначе ще е само приказки като в другия форум. Успехи на всички!
Поздрави
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Чет Юни 19, 2014 6:46 pm

Преди няколко минути получих ярколилава искра в магнитен разрядник по патента на Тесла. Има редуващо се по полярност оргонно излъчване /радиантни вълни/ перпендикулярно на искрището. Студеният ток от схемата предизвиква усещанията описани от Хипарх при неговата реплика на Тесла схемата
Продължавам утре с добавяне на специфичен кондензатор, който трябва да усили ефекта многократно. Ще пусна снимки при първа възможност
Поздрави!
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Пет Юни 20, 2014 4:40 pm

Здлавейте!
Преди малко се върнах от път и направих теста с кондензатора. Значително увеличение на силата на искрата, както и промяна на цвета към лилавобял - както се очакваше. Описано е от Линдеман, опит на Джоузеф Хенри с румкорфовата бобина, на който после е базирана както разработката на Тесла за умножителя, така и след него технологията на Ед Грей с конверсионната тръба. Захранването е само от малък акумулатор на 12 волта и преработено плазмено запалване от колегата Искрен Д. Разрядникът е магнитен, ползван е и специфичен правен високоволтов кондензатор. Забележете какво излъчване идва от искрата ;) Остава да се затвори веригата през буферен кондензатор и после да се мисли за трансформация до 12 волта DС и евентуално самозахранване. Естествено, трябва и да се конвертира хладния ток излъчен радиално в топъл през буфер. Това е следващата задача в уравнението :)
Прилагам малко снимки /картината не е много ясна, но са правени преди малко със стар телефон и при силна осветеност, за което моля да ме извините/
Поздрави
Прикачени файлове
Image1033.jpg
нормално искрище без кондензатор, работен режим
Image1033.jpg (202.62 KiB) Прегледано 6471 пъти
Image1034.jpg
магнитно искрище без кондензатор, работен режим
Image1034.jpg (212.94 KiB) Прегледано 6471 пъти
Image1035.jpg
магнитно искрище + кондензатор, отблизо, в работен режим
Image1035.jpg (186 KiB) Прегледано 6471 пъти
Image1037.jpg
общ вид на инсталацията в работен режим
Image1037.jpg (299.45 KiB) Прегледано 6471 пъти
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Пет Юни 20, 2014 10:41 pm

Супер, Кадуцеус, пожелавам ти скоро да постигнеш и самозахранване :doubleup:
И аз днес си поиграх да спретна един магнитен разрядник. Най-сетне намерих приложение на неодимовите ми магнити :lol: Преди малко го тествах и функционира много добре - сега крушката свети още по-силно (както жичката, така и със синьо-бялата светлина). Този път, освен оранжево пламъче, се появиха и много по-силни сини пламъци, които се виждат добре и на видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=uyyS27GHYcU

Като активни части на разрядника сложих две от медните тръбички от стария мулти-разрядник. Цялата площ между тръбичките се "използва" от искрите, като по този начин няма загряване само в две точки, а по цялата активна повърхност. Въпреки това, при по-дълго ползване, предполагам ще загреят доста. Някои close-up снимки:

20140620_231149.jpg
20140620_231149.jpg (169.46 KiB) Прегледано 6451 пъти


20140620_231202.jpg
20140620_231202.jpg (241.5 KiB) Прегледано 6451 пъти


20140620_231218.jpg
20140620_231218.jpg (317.6 KiB) Прегледано 6451 пъти


ПП. LTK, тези HV кондензаторчета, които са като монети, няма да станат за целта, понеже не са пригодени за високи честоти и натоварвания от импулсен ток - ще сдадат багажа много бързо.
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот LTK » Съб Юни 21, 2014 9:48 am

Не мога да разбера какъв потенциал има показаната схема. Високоволтовият траф го дават 250 вата. Колко повече мощност има във вид на студено електричество? Пробвайте, когато имате време някое бързоварче (мисля, че бяха 500 вата) или някой мощен нагревател, за да се види ефекта от студеното електричество.
Благодаря.
LTK
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 6:13 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот hyparh » Съб Юни 21, 2014 10:15 am

Схемата може да се разглежда като (частичен) конвертор на обикновен ток към хладен. Няма претенциите на overunity система, поне в този си вид. От опитите, които съм правил, винаги дава по-малко енергия на товари, закачени на изхода, отколкото ако ги включиш директно в контакта. Може би конвертирането на хладния ток отново в топъл, ще даде други резултати. Определено си трябват още експерименти :)
Отговорите на всички въпроси са пред очите ни, просто повечето хора не ги виждат - засега.
Аватар
hyparh
 
Мнения: 494
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 9:26 pm
Местоположение: Нови хан

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот caduceus » Вто Юли 08, 2014 9:39 am

Напредваме с тоците :) Вчера от леко ъпгрейдваната система от предните ми снимки изкарахме много мощна постоянна искра с около 200 херца честота, направо дебел плазмен канал със бял цвят, доста подобна на волтова дъга. Няма промяна в консумацията от 1 ампер /на 12 волта напрежение от акумулаторче/. Сега се мисли как да използваме това което излиза в искрището :lol: Разликата спрямо нормалната искра е огромна! Не може да се прецени точно, но е десетки пъти повече от нормалното. Сравнявахме няколкократно при три различни режима и е все същото.
Ако имате някакви идеи, давайте ги насам да пробваме - време е за независимо ел. захранване :hola: Както и за електромобили без зареждане и акумулатори :hola:
Аватар
caduceus
Site Admin
 
Мнения: 2025
Регистриран на: Нед Окт 28, 2012 6:11 pm

Re: Радиантна енергия, хладно електричество - практика

Мнениеот icrow » Вто Юли 08, 2014 11:17 am

Взаимствай от Капанадзе и Дон Смит. Първия е преписвал от втория, така че най-добре разгледай работите на Смит. Успех!

ПП
Знам, че знаеш, но бъди внимателен! Докато е само искрище не е толкова опасно, но тръгнеш ли да натрупваш енергията с кондензатор примерно, тогава става доста опасно! До колкото знам де. :smileylol:
Аватар
icrow
 
Мнения: 1856
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 9:49 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Свободна енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron